Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hidrogén-peroxid + sütőpor =...

Hidrogén-peroxid + sütőpor = fehér fogak?

Figyelt kérdés

Én eddig csak a sütőporos megoldásról tudtam, de most utána néztem és állítólag, ha pasztásra keverünk egy kevés hidrogén-peroxidot sütőporral, gyönyörű fehér fogakat kapunk. Lenyelni nem szabad, többször ismételhető 2 hétig és az eredmény tökéletes.

Állítólag nem káros... én úgy tudom, hogy hosszútávon a sütőpor is az, nem még a peroxid...

Van valakinek tapasztalata? Szemezgetek vele, mert a hatása biztos jó, csak nem tudom, mennyire jó ez a házi módszer, megéri-e, vagy inkább rendeljek rendes fogfehérítőt...


2013. okt. 28. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Na, persze. Szépen leszedi idővel a zománcot a fogról.
2013. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hidrogén peroxid nem játékszer. Nehogy kipróbáld. Amúgy azt lehet venni boltba vagy mi?
2013. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 3%os hidrogen peroxidot kulfoldon meg a benzinkuton is lehet kapni (nemcsak ABC-ben vagy illatszerben) mert olyan hetkoznapi es ra is van irva, hogy oblogetesre, gargalizalasra stb.

En elkezdtem hasznalni fertotlenites celjabol es a "mellekhatasa", hogy kifeheredtek tole a fogaim. A kulfoldi es a magyar fogorvosom is megnyugtatott, hogy nincs karos hatasa (csak ne nyeljem le) es ha megnezed a bolti fogfeheritok dobozat, akkor szinte mindegyikben talalsz hidrogen peroxidot az osszetevok listajaban.


En mar evek ota hasznalom, soha semmi karos hatast nem tapasztaltam csak feherebbek lettek a fogaim!


Ha nem ismeritek a szert vagy osszekeveritek valami massal, akkor inkabb ne irjatok es foleg ne remisztgessetek az embereket!

2013. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mond már meg h mi ez h a benzinkúton is kapni érdekel. Megjegyzem most 20 év után tiltották be 6%-nál nagyobb koncentrátum hatását a fogorvosoknál is. Addig használták vidáman a 18%-ost is mert nem árt az. Érdemes keresni tudományos cikkeket ahol a peroxidok fogakra gyakorolt hatását vizsgálják.
2013. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
koncentrátum használatát a fogorvosoknál is.
2013. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elolvastad amit irtam? 3%-os, H A R O M SZ A Z A L E K O S!

Nem a 6, nem a 18 es nem is a 35%-osrol van szo, hanem a 3%-osrol.

Ha nagyon erdekelne a velemenyed lemennek ide az iroda ele, mert itt pont van egy benzinkut es lefenykepeznem neked, de az igazsag az, hogy nem erdekel, hogy mit gondolsz, csak nem akarom, hogy a tobbiek felre informalasban maradjanak.


3%-os hidrogen peroxidot kb. $2-ert kapni szinte barmelyik uzletben (vagy akar a benzinkuton:)

Erre ra is van irva, hogy oblogetesre, gargalizalasra. Azt nem irjak ra, hogy feheritesre, mert akkor a feheritest gyarto cegek iszonyat profittol elesnenek. A HP feherito hatasa egy "mellekhatasa" az oblogetesnek. Teljesen biztonsagos es artalmatlan, ezt a helyi es a magyarorszagi fogorvosomtol is megtudakoltam. Az o velemenyuk szamomra eleg volt, es tobbet er, mint random idegenek ilyesztgetese a neten...


Tessek, itt egy kep, hogy mirol van szo:

[link]


[link]



Ui: 6%-ost a fodraszok hasznalnak szokitesre, 35%-ost ipari felhasznalasra, ennel magasabb % pedig raketa uzemanyag. Amugy a noi huvely is allit elo HP-t a bacilusok/korokozok ellen, semmi ordogi nincs ebben a szerben!

2013. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Veled ellentétben én viszont olvastam tudományos értekezéseket erről ahol mikroszkóppal vizsgálták a fogszövet elváltozását.
2013. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Veled ellentétben én viszont olvastam tudományos értekezéseket erről - engem nem a tudomanyos ez-meg-az erdekel, hanem a sajat megelt/atelt tapasztalataim.

2008 korul kezdtem el hasznalni a hidrogen peroxidot, eloszor csak fertotlenites celjabol es igazabol eszre sem vettem a feheredest.

Neha naponta, neha hetente nehanyszor oblogetek vele kb. 15-20 masodpercig. Azota a fogaim a magyar fogorvosom szavaival elve "elertek feherseguk csucsat" vagyis feherebbek mar nem lesznek. Ezt akkor mondta, amikor kicserelte elol a tomesemet (amit meg o rakott be amikor 'kicsi' voltam) ugyanis a fogaim kifeheredtek a tomes pedig "beszurkult", vagyis nem szurkult be csak maradt olyan szinu amilyen volt es lathatova valt...


4-5 havonta jarok tisztitasra es ellenorzesre es minden alkalommal megkerdezem, hogy minden OK-e nincs e valami elvaltozas es a legutolso vizsgalaton meg javulast is tapasztaltak, ami az iny allapotat illeti, a fogaimon koros/karos elvaltozast nem talaltak. Ha talaltak volna, akkor megmondanak, ugyanis nekik az az erdekuk (tobbek kozott) hogy jol levegyenek az ilyen/olyan tomes/kezeles stb-vel, ugyanis nem "TB"-s fogorvoshoz jarok. Hidd el, ha valami baja lenne a fogaimnak, mar ramsoztak volna valami draga kezelest!


Mindenki azt hisz amit akar. En azt hiszem, amit tapasztalok. Hasznalom a HP-t evek ota, a feheredesen kivul nem tapasztaltam semmi negativot, rendszeresen jarok ellenorzesre, szakember velemenyet kikertem, nekem ennyi eleg; innen szamomra a tema lezarva. Ha valaki fel a HP-tol akkor ne hasznalja!!!



"Bleaching teeth with a 3% hydrogen peroxide solution is acknowledged as a safe practice by the American Dental Association." - biztos ok is hazudnak...

2013. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. nov. 1. 08:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont azért hoztam fel hogy 20 évig azt mondták másra is hogy biztonságos. Ez egy üzlet. Esetleg az is elgondolkoztató hogy nem ismerek olyan fogorvost akinek volt fehérítése.
2013. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!