Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jobb felső rágófogamon van...

Cicuka89 kérdése:

Jobb felső rágófogamon van egy nagylyuk, gyökérkezelni kell, bal oldalt két rágófogam között elkezdett szuvasodni. Mindkét halántékom lüktet, kisugárzott fájdalmaim vannak, nem merek elmenni. Volt valakinek ilyenje?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, a fogfájás már csak ilyen. Vegyél be fájdalom csillapítót, és holnap menj el egy fogorvoshoz. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de hátsó fogakat nem nagyon szoktak gyökérkezelni. Lehet hogy húzás lesz a vége, de legalább az nem fáj.
2013. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem,de nekem egy része le is volt törve.

Gyökérkezelték,majd gyógytömés,rendes tömés.

Sajnos a mellette levő is már rossz volt,csak nem látszott,mert a két fog érintkezésénél,igy azt is tömni kellett,azt csak simán.

Jó doki megoldja fájdalom nélkül.

2013. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első: tényleg hülyeséget irsz.

Nekem rossz fogaim vannak,mindig romlik sajnos,de húzni nem kellett eddig egyet sem,még mind mentehető volt gyökétkezeléssel és töméssel vagy koronával.

Ki ne húzasd,egy vagyon a pótlása.

2013. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha lehet nem húzatnám ki, de a két rágó fog között szuvas kis lyuk/rész miért jár ennyi fájdalommal? Esküszöm két oldalt ha nyomom a fejem fáj? Gondolom ez az ideg, szerintetek ez/ezek menthetők még?

Fájdalomcsillapító nem használ... és a két fog között tömni fogja vagy inkább gyökérkezelni?

2013. okt. 29. 15:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszéltem, hogy rettenetesen félek... szívesen elmennék magándokihoz, de arra semmiképp sincs keretem...
2013. okt. 29. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelni,de az tömés is.

Ami fáj,az már gyökerénél romlott,muszáj kiszedni a gyökérből az ideget.Utána betömi.

Orvosfüggő,hogy fáj-e,ha igen mennyire.


(nekem az sztk-s dokim egy hentes,nála egy sima tömés is kínzás, a magándokimnál viszont még a bölcsességfog húzás sem fájt)

2013. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, bennem mindenki a félelmet keltette a gyökérkezeléssel.. miszerint szószerint az idegeket tépi ki a fogból... hihetetlen... kinek mennyire fájt? Sajnos sztk-ba kell mennem (kispesti) Akinek van ott esetleg tapasztalata szívesen fogadnám. :)
2013. okt. 29. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak rossz emlékeim vannak a gyökérkezeléssel kapcsolatba. Magándokinál nem éreztem szinte semmit. Mikor nem volt pénzem magándokira, akkor a körzeti fogorvost látogattam meg. Rossz döntésnek bizonyult. Ha arra kerül a sor , akkor mindenképp kérj érzéstelenítőt, nehogy úgy járj, mint én. Nekem a kedves fogorvos érzéstelenítő nélkül tépkedte ki az ideget a fogamból. Attól rosszabb nincsen, ezt elhiheted. Könnyeimet azért letörölte az arcomról. Mindig azt monda, hogy még egy kicsi, még egy kicsi. Hiába kértem érzéstelenítőt, nem kaptam. Fogorvos válogatja, hogy hogyan dolgozik. Remélem nem fogsz semmit sem érezni.
2013. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érzéstelenitő nélkül nehogy hagyd,hogy csinálja.Köteles érzéstelenitőt adni.Nekem a legutóbbihoz kétszer kellett érzésteleniteni,elsőre nem zsibbadt el elég mélyen. (magándoki érdeke,hogy visszamenjek,igy minden zsibbasztós injekciót ellenőriz rajtam,hogy hatott-e,addig bele se kezd).Maga a művelet egyáltalán nem fájt,csak büdös,ahogy fúrkálja,reszelgeti. Akkor sem fájt,amikor kiment az érzéstelenitő.Csak utána belázasodtam,de azt megoldotta egy lázcsillapitó.
2013. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom hogy menj el nekem a hátsót kihúzták 6 éves koromban mert féltem a töméstől egyszer amikor elmentünk kifúrták de a tömést nem engedtem és egy hatalmas lyuk volt rajta. Én is féltem de ez sajna addig fajult hogy ki kellett húzni szóval szerintem minél gyorsabban menj el nehogy úgy járt mint én !
2013. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!