Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rögzített fogszabályzó után...

Rögzített fogszabályzó után mindig kell éjszakai?

Figyelt kérdés
2008. júl. 12. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Dehogy is... Nekem is rögzített volt 2,5 évig, aztán kiszedték és utána már semmilyen sem kellett (legalább is nekem), persze lehet, hogy az orvos kitalálja, hogy kell (mivel neki ugye az csak jó, ha még többet tejelsz neki) de szerintem nem kell.
2008. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. És fáj ha leszedik?:S
2008. júl. 13. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj amikor leszedik, az a legjobb rész! :) Előfordul hogy kell utánna éjszakai egy rövid ideig, hogy tuti úgy maradjanak a fogak, ne rendeződjenek vissza.
2008. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát fájni nem fáj, kicsit feszül, mivel jó erős a ragasztó, de ennyi. Utána kicsit fura hogy simák a fogak, de megszokod.
2008. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen levehetős is meg rögzített is, 6 évig szenvedtem vele,már kb 2 éve leszedték a rögzítettet,mindig úgy használtam ahogy kellett,de 2 év után is ha nem teszem fel este már allig megy fel másnap és érzem hogy mennek vissza a fogaim....nem kicsit vagy mérges.Ezért szenvedtem 6 évet?
2008. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*vagyok
2008. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

nekem nemrég szedték le a fogszabályzóm (2 évig volt) és most pedig éjszakait kell hordanom. a dokim azt mondta,hogy ezt muszály,hogy ne álljanak vissza a fogaim a régi helyzetükbe és annak ellenére,hogy éjszakai,nekem azt mondta,hogy hordjam amikor csak tudom és kb. még 1 évig kell... persze ez csak az én esetem.

amikor leszedi az pedig tényleg nem fáj. a hátsó gyűrűk leszedése ami egy kicsit "húzósabb" volt nekem... de az is csak pár másodpercig fájt :D

remélem segítettem :)

2009. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy szükséges mert vissza állnak a fogak, és nem ért semmit az egész.!.
2009. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én miféle furcsa eset lehetek, de nekem nem volt rögzítettem, csak éjszakaim van, de egy hét múlva kapok egy másfajtát (az is éjszakai), mert azt mondta a doki, hogyha ez rendbehozza a fogaim, akkor talán nem is kell állandó.
2010. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Éjszakai kell egy kis ideig mert a fogak akkor még mozognak és könnyen rosszul állhatnak majd megint. :S De nem sok ideig kell az éjszakai :)
2010. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!