Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal felső fogam kihúzása után...

Bal felső fogam kihúzása után elmentem edzésre. Lehet emiatt lett fogmeder gyulladásom?

Figyelt kérdés

A bal felső 5-öst húzták ki, kérdeztem a dokit, hogy ez biztos hogy nem ér az arcüregbe? Azt mondta nem, pedig nem röntgenezte meg.


Másnap nem is fájt, ezért elmentem edzésre. Harmadnap kezdett el fájdogálni, akkor azt hittem a mögötte levő fog fáj, gyorsan elmentem, betömettem azt is.


A fájdalom nem szűnt meg, pedig azon az oldalon több szuvasodás nincsen.


A fájdalom is más jellegű, nem a fog fáj, és nem egy ponton, hanem az egész arcom fáj, kb ott abban a sávban, ahol a foggyökerek vége van.


Inygyulladás nem lehet, mert nem vérzik. Arcüreg se lehet, mert nem fáj kopogásra,és fejfájásom sincsen.


Lehet az ezdés miatt történt valami? vagy belement a baktérium, és begyulladt? A fogmeder mitől gyullad be? És miért nem szabad másnap megerőltetni magunkat?


Valóban ez okozhatta ezt az egészet? A félfejem fáj,csak a melegitő párnára, és egy cataflamra hagyja abba. :( akkor is csak pár órára.


Volt márvalakinek ilyen? mikor fog elmúlni? Lehet az edzéstől?



2013. dec. 26. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Két felső 4esem húzták ki egyszerre és felrakták hozzá a fogszabályzót. Nekem is a húzás miatt fájt, pedig nem mentem edzésre meg semmi. Én 4-5 napig flectoron éltem..
2013. dec. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nekem is elmúlt, két hétig fájt, valószinüleg megsérült a másik két szoszédos fog gyökere, vagy a fogmeder, de szerencsére elmúlt a fájdalom.
2014. jan. 7. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!