Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogfúrás érzéstelenítő...

A fogfúrás érzéstelenítő nélkül mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan írjon, akinek van ilyen tapasztalata.

2014. ápr. 27. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora a szuvas rész. Nekem volt már érzéstelenítő nélkül, amikor kicsit volt szuvas, amikor hozzáért a legvégére akkor egy kicsit fájt, de ennyi.
2014. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha nem fúrnak le az idegekig (felületi szuvasodást kell leszedni), akkor ki lehet bírni. Nem azt mondom, hogy kellemes, de elviselhető.

Én általában nem szoktam kérni érzéstelenítőt, de ilyenkor szól a doki, hogy rendben, de ha fúrás közben érzem hogy nagyon fáj, akkor intsek..

2014. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem tömtek már fogat érzéstelenítő nélkül. szerintem az a titka, hogy ha alapból nem fáj a fog, csak általános ellenőrzésen észreveszik, hogy lyukas, akkor még nem olyan előrehaladott a dolog, hogy nagyon ki kelljen fúrni, és fájjon. nem kellemes, de tényleg elviselhető. ha pedig már önmagában is fáj a fog (sajnos ez a gyakoribb, az emberek nem nagyon járnak ok nélkül fogászatra), akkor valószínűleg a károsodás is előrehaladottabb, így nagyobb fájdalmat okoz a fúrás, mert gyulladás is lehet.
2014. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!