Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmedergyulladással mit...

Fogmedergyulladással mit lehet tenni? Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
5 napja húzták a fogam, és eléggé fáj a helye ha nem veszek be gyógyszert. Több részben jött ki, eléggé megkínzott a doki. Lehet begyulladt a fogmeder? azt írják sok helyen hogy magától elmúlik...az ínyemen semmit nem látni, sőt eléggé összehúzott már, a belsejébe ilyen barnás valamit látni. Csak hétfőn tudok vissza menni a dokihoz, remélem tud fogadni. Betadinéval körbe törölgettem egy fültisztítóval.
2014. máj. 31. 15:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja igen és az arcom a a fül tövem fáj róla.
2014. máj. 31. 15:01
 2/12 anonim ***** válasza:
Borogasd és hétfőn menj vissza az orvoshoz, Betadinnal pedig ne kenegesd, az nem szájba való.
2014. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a fogorvos mondta amikor kihúzták a bölcsességfogamat hogy azzal ecsetelgessem...
2014. máj. 31. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:

A betadine 10%-os oldatát szájsebészeten is használják, sőt a paradontax fogkrémben is van.

5 nap az nem sok, ilyenkor még fájhat. Nem írtak fel antibiotikumot és/vagy fájdalomcsillapítót?

2014. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyulladásra antibiotikum kéne
2014. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem írtak fel semmit...fájdalom és gyulladás csökkentő van itthon voltaren dolo 25 mg-os, olyan mint a fletkor és a cataflam csak azok 50 mgosak, de a hatóanyag ugyan az. Ha beveszem teljesen elmúlik nem is érzem, de ha kimegy a hatása akkor igen csak tud fájni...és mondom inkább csontom, arcom fáj mint maga a seb.. hétfőn mindenképp visszamegyek.
2014. máj. 31. 19:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Addig is borogasd az arcodat, az is csökkenti a gyulladást.
2014. jún. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát utána olvastam hogy a hideg épp hogy nem jó rá...

ezt találtam: " A jegelés jelen esetben csak rontja a helyzetet, a hideg hatására fellépő helyi érszűkület miatt"

2014. jún. 1. 07:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban a jegelés az inkább akkor szükséges ha feldagad az arc (erre amúgy jó a párakötés is). Szóval a borogatásnak sincs addig haszna, amíg nincs külső elváltozás - helyette inkább a kamillateát ajánlanám.
2014. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és a kamilla teát milyen formában? egyébként reggel 7:30kor vettem be fájdalom csillapítót és lekopogom még azóta nem fáj.
2014. jún. 1. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!