Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma megyek foghuzasra, se...

Ma megyek foghuzasra, se nagyon felek, mondanak par biztato szpt? Mi a menete, milyen lesz kozben es utana?

Figyelt kérdés

Nagyon elhanyagoltam a fogaim de elhataroztam, hogy a nyari szunetben rendbe hozatom oket. 3 fogat sajnos biztos ki kell huzni. 3 nagy ragofogrol van szo es nincs mar meg csak a gyokeruk. Hogy nez ki egy ilyen foghuzas? Hogy fogja egyaltalan megfogni? Hany fogat fog egyszerre kihuzni?

Nagyon felek, de nagyon elszant is vagyok.


2014. jún. 26. 06:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kapsz injekciót, szerintem az a "legrosszabb", kicsit fáj, de inkább ez mint a húzás :D Pár percig vár, aztán nekiáll. Ha talál rajta "fogást" akkor abba állítja bele a vésőt és elkezdi kifele feszegetni vagy belefúr kicsit ezért. De ebből semmit nem érzel, ha jó az érzéstelenítés, csak annyit, hogy kicsit feszül az állkapcsod. Ja és a hangja szörnyű, amikor törik a csont. Nekem műtöttek bölcsességfogat íny alól, az utána napokig fájt, de sima rágófog húzása talán csak aznap fájt picit, utána már nem.
2014. jún. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kapsz injekciót, ennek beadása a dokitól függ, volt hogy fájt, másik orvosnál nem éreztem semmit, pár perc alatt elzsibbadsz és utána már nem érzel semmit a foghúzásból, ha csak a gyökere van meg, akkor nem biztos, hogy ki tudja szedni gyökérfogóval, ilyenkor szájsebészetre küld a fogorvos. Ha kint van a fog, és kiállt a zsibbadás, akkor első nap fáj a seb. de 1 db fájdalomcsillapító és egy vizes borogatás megoldja. 4 napig nem szabd tejes dolgot enni húzás után. Van amelyik orvos csak egyet húz egyszerre, nekem kettőt kiszedett a doki.
2014. jún. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia:D Természetes, hogy izgulsz! Én imádom a fogorvosom,imádok hozzá járni,sosem okozott fájdalmat-na jó,egyszer volt egy fájdalmasabb műtét,de akkor is annyira sajnálkozott,hogy na:D-mégis kicsit izgulok,mikor megyek. Nekem csak két bölcsességfogat húzott,de egyik sem fájt,pedig nagy gyökerük volt. Pár óra múlva ettem,mert behegedt.Semmi fájdalomcsillapító. Ha jó a fogás,akkor nem kell véső. A véső amúgy rosszabbul hangzik,mint amilyen,igazából csak ellentart vele. Én néha a szurit sem nagyon érzem,de ha érzed is csak egy csípés és egy pillanat.Mikor közelít a szurival,ne nézd meg a tűt:D. A fogaktól függ,hányat húz.Lehet, mind a 3-at is kiveszi, ha nem vészesek és nem jár nagy munkával.Nem fog agyonkínozni.
2014. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Koszonom, igy kicsit jobb, hogy tudom, mire szamithatok. :)

Azert remelem nem huzza ki mind a 3-at. :-/

Gondoljatok majd ram fel 2-kor.

2014. jún. 26. 08:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Majd légyszi írd meg mi volt
2014. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van hogy még röntgent készítenek előtte, úgy jobban látja a fogak helyzetét
2014. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ahhhh, ki lett huzva a bal felso hatos. Azok a hangok eleg durvak voltak, de tenyleg csak kellemetlen volt. Eleg nehezn jott ki, kette kellett vagnia a dokinak.

Eloszor a jobb oldalon akarta kihuzni eloszor mindkettot, de mondtam neki, hogy eloszor inkabb az egyiket.

Az also fog huzasa mennyivel masabb? Rosszabb vagy jobb?

Meg szerencsere tart a zsibbadas, de vettem be azert gyogyszert.

Sajnos ha nagyon mosolygok latszik is a hiany, bar eddig is latszott a csonk, az meg rosszabb.

2014. jún. 26. 16:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az alsó is ugyanolyan.

Amíg a zsibbadás nem áll ki, addig ne egyél semmit, mert én ettem és összeharapdáltam belül a számat, azt is csak utána éreztem, amikor kiállt a zsibbadás.

2014. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó sokba fog kerülni majd a pótlás
2014. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először marha szokatlan lesz, mert nem tud az ember

ott rendesen rágni

2014. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!