Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Barátom retteg a fogorvostól...

Barátom retteg a fogorvostól mit tehetnék érte? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Több mint 5 foga rossz és saját kezével gyökértelenitette az egyik fogát fájdalom csillapító nélkül. Most borzasztó a fogfájása szegfűszeggel kell és fekszik sajnos. Ő is belátja nem mehet ez sokáig de már a fogorvos szótól is ájulás közelébe van =( Ő úgy gondolja hogy vagy leitatjuk vagy valamit beadunk neki akkor mehet a menet de nem hiszem hogy lenne olyan fogorvos aki bevállalná. Mit tegyek? És ha nincs tipp akkor lenne olyan fogorvos aki vállalná?

2014. júl. 9. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért nem megy olyan fogorvoshoz aki fájdalommentesen kezel, vagy altatásos?

Vagy ivás helyett vegyen be előtte egy nyugtatót/szorongásgátlót. Én fél szem frontint és egy szem algopirint veszek be fogászat előtt egy órával, mert én is parás vagyok. Ismerek nagyon jó fájdalommentes dokit is, nekem messze van, de ha kell elérhetőség, szólj.

2014. júl. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is az altatásosra gondoltam.
2014. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy érzéstelenítik, és szó szerint semmit nem fog érezni az egészből, de ha sokáig húzza, ki kell majd húzni a fogát. A fogorvos nem kellemes, senki sem szeret oda járni, de egy jó fogorvos sokat segít a helyzeten. Én is rettegtem, mert gyerekkoromban olyan fogorvosom volt, aki nekiállt érzéstelenítés nélkül fúrni a fogamat, vagy megkértem, hogy ne húzza ki az alig mozgó tejfogat, erre egy mozdulattal kirántotta.. Szóval rossz emlékeim voltak, így nagyon sokára mentem megint fogorvoshoz, és rettegtem előtte már napokkal, de örülök, hogy elmentem, mert így rendben vannak a fogaim. Egyszerűen muszáj megemberelnie magát és elmennie a fogorvoshoz, akarat kérdése az egész. Nagyon nehéz, de jó fogorvost kell keríteni (pl ha a tiéd jó, akkor menjetek hozzá, ismerőstől könnyebb elhinni) és az első alkalom után könnyebb lesz. Ittasan, begyógyszerezve senki nem fogja elvállalni, és altatni sem fogják hozzá, csak simán fel kell nőni és felnőttként viselkedni.
2014. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az se lenne rossz csak a rendelőt meglátja már para =( Mi nekünk kéne be adni neki? És az elérhetőség érdekelne ha Budapesti!
2014. júl. 9. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Nincs az a fogorvos, aki egészséges, felnőtt embert altatni fog egy sima fogfúráshoz!! Én is beszéltem erről a fogorvossal, mert annyira rettegtem, de helyből közölte, hogy senki nem fogja megcsinálni. Menjetek el először beszélni a fogorvossal, csak megnézi esetleg a fogát, megröntgenezik, kitalálják mit kellene csinálni, az nem fáj. Mondja el a barátod az orvosnak a félelmeit, mert csak így tud segíteni neki. Engem pl nagyon megnyugtat, ha beszél hozzám közben az orvos, hogy most épp mit csinál, lehet, hogy ez neki is segítene. De az altatás nem megoldás egy egészséges felnőtt esetében..
2014. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik hisztériának. Találni kell egy tenyeres-talpas középkorú fogorvosnőt jó felszereléssel. Egy ilyen fogorvosnő a beszari emberre (én is ilyen vagyok) olyan hatással van, mint egy jó óvónéni, kórházi nővér, ápolónő. Az én első fogorvosnőm úgy kezdte, hogy: ne sza.j be b...dmeg, nem vagyok én hóhér...és ez teljesen megnyugtatott. Ráadásul ma már az injekciók azonnal hatnak és várni sem kell, míg elérzéstelenedik, egy - két évtizedes gyakorlat pedig már mesterré teszi a fogorvost is, pláne, ha van panorámaröntgenje is helyben.
2014. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2014. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyébként én hozzá mentem először, évek kihagyásával:

[link]

Nagyon-nagyon jó fogorvos, csak azt a fogat kezeli, amivel tényleg gond van, kedves, türelmes, az asszisztense is az. Nem tudom, nyugdíjba ment-e azóta, mert sztk-s orvosra váltottam (aki szintén nagyon szuper, de sajnos csak a körzeteseket fogadja tudtommal, így nem ajánlgatom), de egy próbát megér. Ha a fia van helyette, ő is nagyon jó. Időpontot nehéz kapni hozzá, de ha nagyon fáj, akkor beraknak valahová. Pár évvel ezelőtt kb 8000 Ft volt egy tömés, nekem mást nem csináltak, így azt nem tudom sajnos. De altatni nem fog. :) (Viszont ha kéred, még az érzéstelenítő helyét is bekeni lidokainnal :D)

2014. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Elő megbeszélés amin átnézi a fogait és szörnyülködik az pénzbe fájna nekünk? mert én szerintem lesz a fogsora minimum 50ezer sajnos =(
2014. júl. 9. 21:52
 10/16 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Van a szedálás (bódítás), az nem olyan drága

Úgy is kezeltethetné magát

2014. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!