Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzástól rettent...

Bölcsességfog húzástól rettentően félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hát...az a helyzet, hogy még a fogszabályzásom után ki akarták szedni kb. 6 évvel ezelőtt, de "megszöktem" előle...azóta az alsókat szépen összenyomta újra, a felső fogsorom is megy előre felé, mert elég erőszakosak, a felsők már teljesen kint vannak az egyik alsó félig, a másiknak meg az egyik csücske...elegem van belőle, ezért nagy elhatározásra jutottam: kihúzatom!!! (emiatt nem alszok mondjuk napok óta)...annyi kérdésem lenne, hogy amelyiknél csak a csücske van kint, ott vágni fogják az ínyemet? És utána lehet cigizni? vagy a fertőzés veszély miatt hanyagoljam? gyakoriak a szövődmények?? milyen a menete? nyugtatót vehetek be előtte? (valami gyengét)ki lehet szedetni egyszerre mind a négyet?
2010. jan. 9. 00:30
 1/9 A kérdező kommentje:

ja, meg egy kérdés még eszembe jutott, a fogsorom lent-fent ha a húzás által helyet kap, vissza fog menni??

köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2010. jan. 9. 00:32
 2/9 anonim ***** válasza:

Amelyiknél csak a csücske van kint, ott vágni fogják az ínyemet? - Nem valószínű, elméletileg ki tudja venni úgy a szájsebész, hogy nem kell felvágni, de ha nem fér hozzá akkor kénytelen lesz


És utána lehet cigizni? - Fontos kérdés:D Amúgy lehet


Gyakoriak a szövődmények?? - Kockázatvállalás mindenben van, ezt nem lehet tudni, de csak nem vagy olyan peches


Milyen a menete? - Kapsz sok érzéstelenítőt, ha nem kell vésni a doki megfogja egy fogóval és kihúzza, ha kell akkor elkezdi kalapálni, fúrni, vésni mindent.


Nyugtatót vehetek be előtte? - Nem tanácsos, vagy ha igen akkor szólj előtte a dokinak.


Ki lehet szedetni egyszerre mind a négyet? - Ki, de nem javaslom, egyszerre max. kettőt fog úgyis kiszedni, de inkább maradj annál, hogy egyesével szedeted ki, mert utána pár napig nem egy kellemes érzés.

2010. jan. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogsorom lent-fent ha a húzás által helyet kap, vissza fog menni?? - Kicsit igen, de nem nagy mértékben.
2010. jan. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem a bal alsó nagyon be volt gyulladva azt hittem megpuszulok kint volt a csücske de beletörte a doki, nagyon fájt,fél órára rá a szájseben kiszedték a darabot ott semmisem fájt viszont 1 hétig szar volt nagyon,de ugye ez nekem gyulladásban volt.

viszont a jobb alsót is kikapta a fogdoki de az ment mint a karikacsapás 2 msp alatt kijött,teljesen ki volt nőlve csak torlódtak a fogaim így kihuzattam.már aznap este nem fájt semennyire.

most pedig jobb felsőt fogom mert lyukas...


nem kell félni én is sík idegbeteg vagyok remeg a kezem meg ilyenek,de meg sem fordult az eszembe hogy xanaxot vagy ilyeneket bevegyek....de ugye ki mennyit bír tűrni...

cigit nem tudom mivel nem élek vele de sztem pár napig hanyagoljad még friss a seb.jah és a tejtermékeket.cataflamot vagy hasonlót irassál a dokival meg dalacint szoktak pár napig.

2010. jan. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm a válaszokat. Kicsit (de tényleg csak kicsit) megnyugodtam...nem egyszerű...:))
2010. jan. 9. 01:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Szió, ne félj!!!

Velem ugyanez volt a gond, a bölcsifogam nyomta az előtte levő fogat, és az szépen tönkre is ment...

Nekem egyáltalán nem volt még kint a bölcsességfogam, és mivel eléggé jók a fogaim, ennek a fognak a kihúzása volt az első komoly beavatkozás, amit fogorvos végzett a fogaimmal. Egyáltalán nem vágott rajta semmit, az érzéstelenítő miatt nem is éreztem mást, csak mintha nyomta volna az ínyemet valamivel. Max. egy fél percig tartott az egész... Mivel nem húztak még fogat, alig akartam felkelni a székből, mert el se hittem, hogy ennyi volt az egész. A doki 2szer szólt rám, hogy kész vagyunk, hölgyem. A többi kérdésedre nem tudom a választ, mert nem cigizek, nem vettem be előtte nyugtatót, és az előtte álló fog nem állt ki a sorból, "csak" lyukas volt. Én azóta nem félek a fogorvostól. Hétfőn újra megyek, mert nagyon fáj egy fogam, de semmi para...

Ja, és egyszerre nekem mindig csak egy fogammal foglalkoznak, úgyhogy szerintem egyszerre neked is csak 1et húznak.

2010. jan. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem két bölcsességfogamat húzták ki,mert sajnos begyulladtak és még ráadásul kifelé is nőttek, így amikor beszéltem vagy vigyorogtam akkor szúrta a számat belülről :)

Szerintem kevés ilyen parás ember van a fogorvostól, mint én, az első húzásnál majdnem összeperegtem a rendelő előtt..azt mondta a doki, hogy nem egy szimpla foghúzás lesz. Nem mondok neked sokat...3 perc alatt kint voltam és egyáltalán nem fájt.

A második rosszabb volt, szájzárat kaptam mellé, enni alig tudtam...szájsebészetre küldtek vele. Budapest Honvéd Kórház...Dr. Sidó Levente bátran merem ajánlani. Alig volt kint, de semmi véső semmi kalapács...úgy kivette hogy észre sem vettem. Még varrni sem kellett. Sokkal kényelmesebb lett a fogaimnak, amikor eltávolították őket. Tejterméket nem lehetett enni egy darabig...a cigit sem nagyon javasolják, de én pár óra múlva azért csak megpróbálkoztam vele :)

És én is azt tanácsolom, hogy egyszerre csak egy fogat, elég lesz az is...bár emberfüggő, hogy a fogseb kinek mennyire fáj a húzás után. Nekem csak az állkapcsom fájt, mert annyira széthúzták a számat hogy hozzáférjenek :D Szerencsére egyik húzáshelye sem fájt

Kitartást, sokkal jobb lesz nélkülük :)

2010. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Igen, már én is nagyon várom, hogy túl legyek rajta, mert nem tetszik, hogy lassan menni fog eltávolítani a pókokat a sarokból...eddig sem kellett volna várni vele, de idáig hallani sem akartam volna róla...tipikus páciens vagyok sajna, aki akkor megy már csak el, amikor tarthatatlan a helyzet...köszönöm az ajánlást, valóban erre voltam még kíváncsi, hogy tudtok-e egy jó embert. Az amúgy ingyenes foghúzások után azért illik lóvét adni a dokinak? Ha igen, mennyit?
2010. jan. 9. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
szio nem kell lovet adnod!o megkapja a fizujat!!!amugy semmit se fogsz erezni, nekem 1perc alatt kihuzta a doki!!!es utana 3 teljes napig nem szabad dohanyozni!!!Mert a csontod is nyitott,nekem a dokim ezt mondta,mivel az allkapcsoncsontja szabad lesz ahonnan kijott a fog,es bemegy oda a fust,ezert nehogy cigizz!!!!Ne aggodj,semmit se fogsz erzni,de ha erzel szolj a dokinak,mert nekem is 2szer kellett injekcio ,mire nem ereztem a fogamat.21/L
2010. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!