Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van akkor ha kihúzták egy...

Mi van akkor ha kihúzták egy gyulladt fogamat és a sebe begyullad?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos, akkor mi (majdnem) egy cipőben járunk.... Nekem is kihúzták a már begyulladt fogamat, hiába szedtem rá gyulladáscsökkentő gyógyszert és később antibiotikumot :-( Péntek reggel húzták ki, a fogorvos szombtra azt tanácsolta, öblögessem higított Corsodil-lal. Szerintem tedd ezt te is. Szedjél gyulladáscsökkentőt (Flector vagy Cataflam, ez utóbbi gyulladáscsökkentő is + fájdalomcsillapító). A higított Corsodil-t ajánlom elsősorban, recept nélkül megveheted és Rossmann-ban is kapható.
2010. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19:5-ös vagyok: természetesen ne egyél azon az oldalon, ahol a sebed van! Max szívószállal folyadékot (készítettem magamnak húsleveskockából levest, vagy krémlevesport vegyél és készítsd el, szívószállal szippantsd ezeket). Mindenféleképpen NE EGYÉL AZON AZ OLDALON. Muszáj kibírnunk (nekem is) így pár napig!!!!
2010. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hmmm köszike. nem eszek azon az oldalon nem ez az első foghúzásom de az előző nem volt begyulladva... ez meg cisztás is volt:( remélem nem lesz semmi baj.... 300 mg-os dalacint szedek egyébként
2010. jan. 9. 19:10
 4/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Pont a Dalacin C-t akartam javasolni, az segít (muszáj neki).

Amúgy a Corsodil elszínezheti a fogaidat, a Curaseptből van 3-féle töménységű, az nem színezi a fogat és jobb, korszerűbb is szerintem.

[link]

Emellett lehet kapni olyan kenőcsöket, amik szájüregi gyulladásokra vannak kitalálva.

2010. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első válaszadó vagyok: nekem még nem színezte el a fogaimat a Corsodil, pedig többször használtam már töményen, amikor ínygyulladásom lett. Most használom először higítva a seb miatt (ne marja ki). Igen, a Dalacin is jó, ezt szedtem, amikor még megvolt a fogam, de most is szedem, ez kifejezetten antibiotikum.
2010. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ! remélem hamar elmúlik :(
2010. jan. 9. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:

pálinka

sok pálinka

de igazi

2010. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!