Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csinálnak a szájsebészeten...

Csinálnak a szájsebészeten altatásban foghúzást, ha elég hangosan visítozok?

Figyelt kérdés
2014. júl. 28. 18:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hát köszi, de én azért félek. :D Már kétoldali fülgyulladásom van a fogamtól, de egyszerűen NEM-ME-REK elmenni. Az egyetlen ember, akiben bíztam, nyugdíjba ment, a többi meg, hát... Egyszer rossz fogamat fúrták ki, másszor meg érzéstelenítés nélkül gyökérkezeltek... Szóval félek. Nagyon.
2014. aug. 4. 13:28
 12/13 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sok embernek csinálnak érzéstelenítő nélkül gyökérkezelést: majdnem mindenkinek, akinek el van halva a foga. Gondolom, a tiéd is el volt halva, máskülönben - főleg ezzel a nagy félelemmel - kirugdostad volna a műszert a doki kezéből és most nem lenne meg a befejezett gyökérkezelésed...

Rossz fog kifúrása is könnyen megtörténhet, ha például gyulladásban van a terület és emiatt a beteg ne tudja helyesen lokalizálni a fájdalom kiindulási helyét.

Begyulladt a füled és még mindig nem mész el fogorvoshoz? Hát ehhez meg már csak gratulálni lehet. Gondolj arra, hogy már egészen apró gyerekeknek is húznak fogakat, általában fogszabályzó kezelés miatt és mindegyik életben marad, ráadásul vissza is járnak a fogorvoshoz.

Nem hülyék a fogorvosok, se nem szadisták, se nem utálnak téged, eszük ágában sincs senkit sem megkínozni. Normális, hogy a betegekben van egy kis félelem, vagy esetleg több, nyilván az lenne a furcsa, ha valaki a boldogságtól ittasan huppanna be a szájsebész székébe...

Viszont a te szádban már valószínűleg nagyon el van mérgesedve a helyzet, úgyhogy baromi nagy hülyeség, ha nem mész el. Minél tovább halasztod, annál nagyobb lesz a probléma... Annál több mindent kell csinálni, elhúzódóbb lesz a gyógyulás. De persze a te szád, a te egészséged, a te pénzed, te tudod...

2014. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg, de igazából teljesen felesleges lenne altatást kérned... Meg hülyeség is, ha csak nincs valami komolyabb problémád. Ha csak egy sima foghúzásod lesz, akkor meg pláne minek. Én kétszer voltam már műtéten, volt ami majdnem 2 órásra húzódott, de csak érzéstelenítve voltam és semmi bajom nem történt. Ha éreztem, hogy megy ki az érzéstelenítő, csak egy szavamba került és kaptam.. Nővérem bölcsességfogait is műteni kellett, szintén csak érzéstelenítve volt. Tényleg felesleges az altatás, hidd el. Semmi bajod nem lesz.
2014. aug. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!