Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha evés közben letört a bal...

Ha evés közben letört a bal oldalon alul a leghátsó fogamból, mire számíthatok a fogorvosnál?

Figyelt kérdés
Letört belül egy kisebb darab, de teljesen a fogínyemig, és középen maradt egy ilyen hegyes kis rész. Elég rosszul néz ki a fogam most látom belül sárgás. Ez fogszuvasodás lehet? Milyen fokozatú? Nagyon durva? A fogam nem fájt, még most sem fáj. Kicsit félek a fogorvostól és hogy ilyen fiatalon ilyen problémám van. 18/lány

2014. aug. 7. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mire számíthatsz ? Arra, hogy helyrehozza. Ő jobban fogja látni, te ne morfondírozz ezen.
2014. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned.. Egyik ismerősöm még fiatalabb volt mint te, és részegen ütött ki a fogából egy darabot a piás üveggel.. Simán kipótolják szerintem neked is.
2014. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát... Ha már annyira elszuvasodott, hogy evés közben darabokra törik, az sok jót nem ígér sajnos. Persze így vakon nehéz okosat mondani, de szerintem az a fog már csak nehezen menthető. Bölcsességfognál nem fognak sokat szórakozni a kihúzásával. Persze ha mindenáron meg akarod tartani, felkereshetsz pár orvost, hátha valaki elvállalja, de ha 5-ből 4-en kihőzatnák, akkor az jelent valamit.

A fogorvostól ne félj, az a dolga, hogy segítsen neked. Cikinek sem kell érezned feltétlenül, a fogorvos nem fog leszidni, maximum felhívja a figyelmed rá, hogy a jövőben nagyobb figyelmet fordíts a fogaidra. Mondjuk ez a te érdeked is.

2014. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: értem persze, csak tudni szerettem volna, mire számíthatok, mert eddig csak ellenőrzésre kellett fogorvoshoz mennem.

Köszönöm a segítséget! Odafigyelek a fogaimra pedig, mosom őket rendesen..nem tudom hol lehet a probléma. Remélem azért annyira nem vészes, de igen, én is egyből megijedtem hogy csak úgy letört, aztán a látványtól.. a helyén a rendes fog mellett a megmaradt fog vagy nem is tudom mi, inkább barnás színű..kezdem azt hinni, hogy ez eléggé ramaty már így, és annyi neki..de nyilván majd a fogorvos megmondja. Csak aggódok, legalább a többi ne jusson ilyen sorsra. Köszönöm a segítséget még egyszer!

2014. aug. 7. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad félni a fogorvostól, és pont ezért érdemes elmenni félévente 1-1 szűrővizsgálatra. Sokkal hamarabb kiderült volna, hogy az a fogad bizony szuvas. Nagyon sokáig egyáltalán nem fáj, csak a legvégső stádiumban, amikor már jóformán csak a gyökérkezelés marad hátra. Sokáig csak sárga-sárga a teteje, a fissurák alján kis elszíneződés van csak, közben pedig pusztul el az egész fog belülről. Ha a körmöddel finoman a beteg fogad és az ínyed közé piszkálsz, mintha fogselyemmel nyúlnál alá, akkor nagyon büdös lesz a kezed?

Minél hamarabb menj el fogorvoshoz. Lehet hogy a többi fogadnak nincs baja, de sok esetben a többivel is szokott lenni probléma. Szépen megvizsgálja mindet, ha kell megcsinálja, és utána rendben lesznek a fogaid. Szűrővizsgálatra pedig tessék járni rendszeresen. 6 havonta azt a 10 percet rá lehet szánni. Félni pedig nem kell, úgy lehet már dolgozni, hogy semmit sem érzel ;)

2014. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!