Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Járt valaki így a SOTE fogásza...

Járt valaki így a SOTE fogászatán? Merrefelé tegyek panaszt? Beperelhetem e őket hogy kártérítést követeljek?

Figyelt kérdés

Mélységesen fel vagyok háborodva és mérhetetlen düh van bennem amitől szétrobbanok...

Tavaly elmentem a sote klinikájára, mivel sztkra nem akartam menni, magánra meg nem volt pénzem (most már nem érdekel, de ha éhenhalok akkor is rendberekatom a fogaimat) és azt hallottam hogy mennyire jófejek a fogorvostanhallatók/vezető tanáraik és megéri ott megcsináltatni csak épp lassú.

Íme a kálváriám:

- na szóval elmentem a bal alsó hatossal és meggyökérkezelték, eddig teljesen rendben volt, betömte a gyökeret majd egy ideiglenest rakott rá és azt mondák hogy a kvetkező alkalommal befejezik. ok.

- kovetkező alkalommal beulok a székbe és az oktatást vezető orvos azt tanácsolta hogy a jobb alső négyest mindenképpen meg kell csinálni mert olyan durva a szzvasodás... ok, elkezdi fúrni.. őrjítő fájdalom, ja bcs, véletlenul lefurtak és megnyilt a fogbél... gyokéerkezelni kellett sosben, mad gyokerkezelés... (amúgy itt bsztam el, nem kellett vlna hagyni amíg be nem fejezi az előző fogat, csak hát én naivan bíztam a dokikban). ok, erre is kerult fedőtomés, tahát innentől elkezdődott az a folyamat hogy kényelmetlen az evés

- a dokinő azt tanácsolta aztán hogy a jobb alsó 5osből sosben szedjuk ki az inlayt mert kiesik amúgy is, plusz ha éjjel tortenik ez meg, akkor meg is fulladhatok tole.. ok, azt ő kiszedte, fedőtomés.. ok. "majd megcsinálják"

- elment a csaj akinél addig voltam kaptam egy újat és az a fiatal srác elég tapasztalatlannak tűnt, de ő azt mondta hogy a jobb felső hatos kicsit szuvas azt meg kellene nézni (a rontgen alapján azt mondták hogy "időzített bombák" vannak a felső fogsoromban aminél persze most a magándokinál kiderult hogy kicsit szuvasodik a tomés de még nem vészes)

ekkor már gyanús volt, hagytam a dolgot és mivel már ősz volt, gondoltam visszamegyek majd tavasszal és folytatjuk...

- visszamentem idén hogy a jobb alsó négyest fejezzék be és inlayt húzzanak rá. ok... azzal fogadtak hogy ki kell szedni a gyokértomést mert nem lett jól betomve (ugyanaz a műszakvezető tanárnál lett előző évben gyokérkezelve/tomve de mindegy). hát mondom ok, akkor legyen... az lett a vége hogy szétcseszte a csaj a fogat és alig maradt belőle valami mert egyébként elég sok foganyag volt, de aztán alig maradt belőle valami... kezdett felmenni a pumpa... szerencsétlenkedtek és ekozben a jobb alsó otosből kiesett a tavalyi ideiglenes és le is tort belőle (aminek az lett az eredménye hogy gyakorlatilag már abból is alig van valami.) erre az oktatóorvos megszólal: kuldd el rontgenre nézd meg a gyokeret...

na hát hogy abból is kiszedjk a tomest? a frászt... kva ideg lettem és mondtam hogy tomje be ideiglenessel mindkettőt és én itt sam vagyok. érezték hogy megőrulok, gyorsan be is fejezték és én akkor elhatároztam hogy magánfogorvoshoz megyek és ott csináltatom meg.

amúgy alig tudok rágni úgy szétcseszték az eredetileg viszonylag konszolidált állapotot.


véleményem szerint arra mennek ki hogy gyakoroljanak az emberek fogain és ez az elsődleges szempont, ennek mindent alávetnek és amit rendkíul felháborítónak tartok. egyszer sem kuldtek tovább fogpótlásra, mindig egy újabb fogba akartak belekapni hogy "gyokérkezelni kell" vagy " ki kell cserélni a tomést".. hogy tehetik ezt meg? elhiszem hogy ez oktatás meg minden de úgy érzem hogy csak ott mint próbababák az emberek...

a soténél tegyek panaszt? vagy hol? kátérítés miatt, bár nem hiszem hogy nyernék mert hát ők az orvosok és úgy is kimagyarázzák úgyhogy én maradnk alul. vagy meg kéne szellőztetni valahol?

járt valaki hasonlan?



2014. aug. 16. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Magánfogorvosnál se sokkal jobb a helyzet. Fogkoronát indultam csináltatni az első két fogamra. Elkezdték, megcsinálták a koronát... valaki mondta, hogy szóljak, hogy mielőtt végleg felteszik a végleges koronát, előtte ideiglenes ragasztóval rakassam fel, nehogy később valami nem tetszik, akkor már nem lehet rajta javítani.


Szóltam is a dokinak, hogy egyelőre ideiglenessel tegye fel. Rámnézett és csodálkozva kérdezte, minek? Mondom hogy miért... erre ő: Ez egy tökéletes korona, és sutty, máris véglegessel felrakta. Otthon elkeseredtem, mert láttam, hogy jóval nagyobbak mint a többi fogaim, plusz lefelé szélesednek, mint egy lapát... Az eredeti fogaim nem így néztek ki. Tiszta röhej.. és most nem lehet már vele semmit csinálni, és 140 ezret hagytam ott a két koronára... Most mi a fenét csinálhatnék???

2014. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fogat kéne mosni... De ha perelni akarsz, akkor keress egy ügyvédet vagy menj el az RTL-hez.
2014. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1: ezen én is gondolkodtam már hogy akkor kiben bízhat már meg az ember ha a magánfogászatokban sem? honnan tudom hogy nem e akar átvágni ott is a pénzért???? pesten egyáltalán van megbízható magánfogászat ami nem vadkapitalista módon csak a pénzre hajt?
2014. aug. 16. 17:54
 4/10 A kérdező kommentje:
1: sajnálom hogy így jártál... legalább hátsó fog?
2014. aug. 16. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem.. ez a baj, hogy nem hátsó fog, hanem az első kettő felül! Frontfog... ami minden szájnyitásnál látszik...:(
2014. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm amúgy.. Én sem tudom mit tehetnék utólag. A két korona pedig továbbra sem tetszik. Ja, és azóta a fogínyem is vérzik majdnem minden este fogmosáskor.
2014. aug. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
vérzés nekem is volt egy hátsó inlaynél. próbálj corsodyllal oblogetni, nekem az bevált
2014. aug. 16. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, azt kaptam rá, meg Paradontaxot. Ami szörnyű rossz... :)


Neked is javulást mielőbb!!!! :)

2014. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:-) kösz kitartást neked is
2014. aug. 16. 18:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát katasztrófa
2014. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!