Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki fél a fogorvostól?

Figyelt kérdés
A barátnőmről(mármint lány barát)van szó.Lukas az egyik foga,szóval szüksége lenne rá hogy menjen,de fél elmenni.

2014. aug. 26. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszélni kell vele a dologról, ugyanis ha azt hallja hogy másoknak is feltűnik a szuvasodása, akkor talán összeszedi magát. Na meg jó példát kell mutatni: ha valaki elmegy vele (barát/családtag) és be is ül a székbe, az segíthet.
2014. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fogorvost úgy sem tudja kikerülni. Mondd meg neki, hogy olvassa el ezt:


[link]

2014. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtönek.

Utolsó,ezt már olvasta,de még mindig fél...

2014. aug. 26. 19:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Óóó nem kell ott félni, főleg ha csak egy szuvas fogról van szó. A fogorvos jót akar neki, először is ezt kéne valahogy feldolgozni. Meg hát olyan fogorvoshoz menni, ha lehetséges, akivel valami ismerősének már volt pozitív tapasztalata. Nem lesz semmi baj, de ha nem megy el, akkor egyre rosszabb lesz, aztán később meg bánni fogja! Szóval csak keményen, nem lesz semmi baj, így kell hozzáállni.:)
2014. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vigyen magával valami magnófélét, amiből halk megnyugtató zene szól fülhallgatón keresztül. Gondoljon valami szépre kezelés közben. Keressen fel egy homeopata orvost, hogy együtt megtalálják azt a homeopátiás szert, ami jó neki.
2014. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minnél tovább húzza az időt annál rosszabb lesz, sajnos már nekem is későn 'jött meg az eszem' én is rettenetesen féltem a fogorvostól, de miután a kezelésnek vége lett csak magamon nevettem, hogy ettől féltem én ennyire? :D Eddig még senki nem halt bele egy fogtömésbe ő se fog. Ráadásul az érzéstelenítőtől semmit nem fog érezni.
2014. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

7 éve nem voltam fogorvosnál, aztán múlt héten el kellett mennem, hogy kihúzzanak egy törött, csonthártyagyulladásos fogamat.

Már nem félek a fogorvostól, mert ha ezt a borzalmas fájdalmat túléltem az elmúlt 1 hétben, újat mutatni már nem tud. Sokkal rosszabb volt, mint az érzéstelenítés nélküli gyökérkezelés 7 éve.

Jövőhéten megyek vissza betömetni sorban a többit is, de már cseppet sem szorongok...

2014. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ma voltam. Kifúrták az egyik fogamat, ami 3 éve be lett tömve, de a tömés alatt és mellett eléggé szuvas volt, ezért jó mélyen kifúrta és rakott bele egy ideiglenes tömést, pár hónap múlva megnézi hogy jó-e így,ha igen akkor kicseréli normális tömésre, ha nem akkor gyökérkezeli. Hát én úgy megijedtem, majdnem elsírtam magam. Aztán beadott két szurit, ami csak egy kicsit fájt és utána nem éreztem semmit. Most már úgy vagyok vele, hogy ha akkor is ilyen jól adja be, akkor csinálhat bármit, mert nem fog fájni. Van holnapra is időpontom, már nem félek elmenni. Nem tudom, hogy hol lakik a barátnőd, de ha közel Vecséshez, akkor mehetne ahhoz az orvoshoz, akihez én, mert ő tényleg nagyon ügyes és türelmes. Én pl. úgy remegtem, hogy az orvos már nyugtatgatott, meg kérdezte hogy pihenjünk-e, de nem akartam, mert nem fájt, inkább csak attól féltem hogy fájni fog. Aztán egyszer csak kész lett, és elgondolkoztam, hogy én most komolyan ettől féltem ennyire? Ha SZTK-ba megyek, lehet hogy ott fájt volna, mert egyszer ott csinálták és nagyon fájt, de ennél a dokinál nem, nyugodt szívvel ajánlom, vagy keressetek olyat, aki közel van és szintén ajánlották. Ja és mindenképpen magánorvoshoz menjen, az pont azoknak jó, akik nagyon félnek, mert egyrészt megnyugtató a környezet, másrészt mindenki olyan kedves, hogy már attól meg lehet nyugodni.
2014. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Budapesti sajnos,és nem tudjuk itt melyik fogászat jó,ahol kedvesek és normálisak.
2014. aug. 28. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Én tudok egyet ajánlani Budán, ha érdekel, írj, üzenetben megadom a nevét és a honlapot.
2014. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!