Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szőlőcukor (dextróz) nagyon...

Szőlőcukor (dextróz) nagyon károsítja a fogzománcot?

Figyelt kérdés
Napi 50+ gramm
2014. aug. 31. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Napi szinten ennyi mennyiség tartósan károsíthatja, mert olyan helyekre képes beékelődni ahol nem veszed észre, és bizony oldódik, azután meg gyengíti a zománcot.


Én heti 3 napon használok 50 grammokat, gyúrás után, de ahogy megittam a turmixot, máris öblítem ki a számat, mert érzem hogy felkerül az ínyem tövéig.

2014. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ne szőlőcukrot tegyél edzés után... Miért kell ezen spórolni?
2014. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A cukrok közvetlenül egyáltalán nem károsítják a fogzománcot. Viszont ha tartósan rajta hagyod, és nem pucolod le róla, akkor a szájüregben élő baktériumok savvá alakítják a cukrot, és ez a sav okozza a fogszúvasodást.

Védekezni ellene tudatos szájhigiénével tudsz: legalább minden este, elalvás előtt fogmosás (helyes módszerrel, a nyelv és a szájnyálkahártya tisztításával együtt) + interdentális kefével a fogközök megtisztítása (vagy ha ez nincs, fogselyem) + szájvíz; napközben pedig, ha nincs lehetőség fogmosásra, cukormentes cukorkák, bonbonok szopogatása, amely a fokozott nyáltermelés miatt akadályozzák a fogszúvasodást, elősegítik a szájüreg öntisztulását.

2014. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!