Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Visszaragasztassam...

Mit tegyek? Visszaragasztassam vagy húzassam ki?

Figyelt kérdés

A fogamat gyökérkezelték, majd 2 hónapra rá kettétört hosszában. Doki megmentette, még tudott ráépíteni és felrakott egy koronát ami bírta is 4-5 hónapig miután leesett. Visszamentem, csodálkozott, hogy hogyan, de visszaragasztotta. Ez volt július elején.

Pár napja érzem, olyan feszülős néha, ma meg éreztem olyan fura szagot amit a múltkori leesésnél is éreztem és mintha lötyögne.


Ha kihúzatom, talán az első fogaim is kicsit igazodnának és nem lenne nagy üresség a helyén.


[link]

[link]

[link]



2014. szept. 15. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne húzasd ki. Próbálj mindent megtenni a megmentéséért, ha a pénztárcád megengedi. Ez egy elég nagy fog, nagyon megéreznéd a hiányát. A megoldás meg egy pótlás lehetne. A koronának meg tényleg nem lett volna szabad leesnie ennyi idő után. Biztos jó az orvosod?
2014. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erősen gondolkozok másik orvoson. Amúgy is elköltöztem már onnan azóta.
2014. szept. 15. 22:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Holnap első dolgom az itteni fogorvos felkeresése és kikérem az Ő tanácsát is.
2014. szept. 15. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Amíg lehet, meg kell tartani, de az orvoson valóban el kell gondolkodni.
2014. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha megengedheted magadnak, akkor inkább maszekhoz menj, mert ők általában mindent megtesznek a fog megmentéséért (nyílván jó pénz nekik), az sztk-s orvos meg általában gyorsan akar végezni, mert túl van terhelve.
2014. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Maszek orvosnál lehet részletekben fizetni?

És még egy kérdés, kb mire számítsak, mennyibe kerülne?

2014. szept. 15. 22:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem orvostól függő, hogy lehet e. Nyilván amúgy sem lesz 1 nap alatt kész. Az ár meg attól függ mit kell csinálni. szinte minden rendelőnek van már weboldala, ahol van árlista is. Olcsó nyilván nem lesz. Árakat pontosan nem tudok. Ha elmész egy magánhoz, megnézi mi a helyzet, mit lehet csinálni és mennyibe fog kerülni. Ez nem kötelez semmire. Te döntöd el, hogy belefér e anyagilag vagy sem.
2014. szept. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

én ennek a cikknek a hatására elkezdtem aggódni a gyökérkezelt fogam miatt, és utánaolvastam külföldi oldalakon is, ott is azt írják, iszonyú durva az összefüggés a gyökérkezelés és különféle súlyos betegségek (pl rák) kialakulásában. Szóval én a kihúzatás mellett döntöttem.

2014. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen maszek orvosnál részletekben, alkalmanként kell fizetni. a húzást nagyon szívesen elvégzik,- mert utánna az illető csináltathat porcelánfogakat jó pénzért. a fogorvosoknak ez a bolt. nem az hogy megmentsenek fogat.
2014. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!