Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes koronák miért...

Ideiglenes koronák miért ilyen csúnyák?

Figyelt kérdés

Az ideiglenes koronáim nagyon csúnyán mutatnak.

Azt mondta a fogorvos, h elvileg ezt is megtudják profin csinálni géppel, de most foglaltak voltak a gépek, s gyorsan kellett megoldás úgy néz ki mint a nyulak, vagy egy egér,nagy és kiáll! Meg időnként nyilal alatta (gondolom az ideiglenes rragasztó vs lecsiszolt fogak).

Elkezdi a fogorvos, ha érzem, hogy jönne le, akkor húzzam le. :D Mondom neki, remélem azért éjszaka nem nyelem le.

Most nagyon elgondolkodtam, főleg hogy a kész váz mellé a doki odaírta: ne legyen nagy és kiálló (gondolom mint ez). Azért marha jó, hogy ezt külön ki kell emelni a fogtechnikusnak, nem?

Meg ennyire összecsapják az ideiglenest, spórolni akarnak a betegen?

Remélem a kész cirkónia korona nem lesz ilyen.



2014. okt. 24. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Mármint nem akarom, hogy ilyen nagyok meg kiállóak legyenek.

Nem tudom az ideiglenes meg a kész korona formája mennyire hasonló.

2014. okt. 24. 21:30
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

A véglegesnél kell fog meg fogsor mintát venni, meg szín mintát, stb. A fogtechnikushoz is el kell menned a biztonság kedvéért.

A végleges egy az egyben olyan lesz mint az igazi!!!! :)))))

Hidd el! Nekem már kb. 5 éve van meg a végleges koronám (ami ugye nem végleges, nagyjából 10 évente cserélni kell)

2014. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már többször volt mintavételem, mert valamiért lötyögött mindig, s kiderült, h csiszolni kellett még egy fogat.

A színt is kiválasztottuk már.

Szóval voltam vázpróbán, ami a lenyomat alapján készült. Akkor gondolom az ideiglenes is, mivel ez egyszerre történt meg.

S azt nem értem, hogy most az ideiglenes meg a kész korona formája ebben az esetben is lehet más?

Mondom nekem az tűnt fel, hogy a fogorvos ráírta a lapra,amit a vázzal küld vissza a fogtechnikusnak, hogy ne legyenek nagyok és kiállóak.

Mintha ez alapján készülne.


Már csak a porcelán leplezés megy rá hétfőn, minden kész már.

Nem voltam a fogtechnikusnál, a fogorvossal választottuk ki a színt.

2014. okt. 24. 21:51
 4/4 A kérdező kommentje:

Ment azöld kéz egyébként. :)


Ja egyébként vett le úgyis mintát, hogy bent volt a váz. S majd az kerül a fogtechnikára úgy leplezésre.


Csak tudod nem kicsit beparáztam, amikor az eddigi minta alapján ilyen nagyobb meg kiálló ideiglenest csináltak, mert írták valahol, hogy nem kellene, hogy eltérő legyen az idigelenes, meg a végeleges korona nagysága.

2014. okt. 25. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!