Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy a cukrok...

Miért van az, hogy a cukrok "elrontják" a fogakat?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, savas közegben elkezd oldódni a fogzománc. A cukrok savas közeget hoznak létre? Mármint a cukoroldat önmagában nem savas kémhatású -ha jól tudom-, de akkor milyen emésztési terméknek savas a kémhatása?

2014. okt. 27. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

ha a cukrok rontanák el a fogakat akkor az összes fog egyszerre romlana.


de ez nem így van


az egészségi állapotnak és az immunrendszer állapotának megfelelően romlik meg egy -egy fog állapota aszerint hogy ott a a keringés és az életfunkciók mennyire működnek megfelelően.


A cukroknak csak másodlagos szerepük van ebben

2014. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szájüregünk tele van baktériumokkal. Ezek közül némelyik (Streptococcus mutans pl.) a cukrokat bontja el, és termel belőle savakat, amik károsítják a fogzománcot. Minél jobban beletapad a fogba az ételmaradék, és minél édesebb, annál könnyebben telepednek meg ott a baktériumok. Ezért jelentkezik a fogszuvasodás elsősorban a fogak között, illetve a rágófogak nehezen elérhető felszínein, nyilván itt könnyebben megbújnak a baktériumok.
2014. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, idáig értem. Maradt azonban még néhány kérdésem: Milyen savak keletkeznek a cukrok bontásakor? És ezek szerint csak a baktériumok felelősek az étkezés után kialakult savas kémhatásért?
2014. okt. 28. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos erre nem terjed ki a tudományom :) Amúgy szerintem igen, főként a baktériumok okozzák, de nyilván rásegítenek a gyümölcsök, savas kémhatású ételek.
2014. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget. :)
2014. okt. 29. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:

#2


nem nyert! Hiába pontoztad le a válaszomat


A rágófogak éppen hogy a rágófelületeken romlanak a leginkább el. Ami a legkönnyebben hozzáférhető felületek közé tartoznak

2014. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Nem pontoztam le a válaszodat, még csak nem is értékeltem. Nem is értem, miért esel nekem, több embernek kell értékelnie egy választ, hogy le legyen pontozva.

2. Igen, a rágófogak elromolnak a felszíneiken, de a nehezen elérhető felszíneken, a barázdák belsején kezdenek el romlani.


Erre gondoltam, hogy a fogak között:

[link]


És erre, hogy a rágófogak nehezen elérhető felszínein, a barázdákban:

[link]

2014. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!