Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerulhet egy fogszaba...

Mennyibe kerulhet egy fogszabalyzo?

Figyelt kérdés
13 eves vagyok, januar 6.-ra van idopontunk Kiskunhalasra. Szerintem allando fogszabi kene, mert a felul levo elso 6 fogam (2 szemdog, 4 metszofog) nagyon csunyan all. A szemfogaim fentebb vannak, az elso ket metszofogam pedig elorebb mint a masik ketto. Akkor aulrol is ferdek egy kicsit, de nem feltuno es konkretan baj sincs veluk, csak az egyik leghatso fogam all rosszul (befele dol). Ha nem lehet elkepzelni, kuldhetek kepet. A szuleim max 25-30 ezret koltenek ra. TB tamogatast kapok? Meddig lesz fent kb? Az arcom atlagos-szep. A fogaim miatt nincs sok onbizalmam. Olvastam hogy csak a fem fogszabit tamogtja a TB. Az jo? Milyen tipusok vannak? Szinben melyik a legjobb? Meddig tart az eljaras amig tenylegesen felrakjak? Hany honap? Tapasztalatok kernek:) elore is koszonom a valaszokat!

2014. dec. 13. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 8 éve volt fogszabályzóm, a tipikus, egyszerű fém verzió. 18 év alatt jár rá támogatás, így volt 47 ezer forint/ív, tehát ennyi felülre és még annyi alulra. Nem tudom mostanában hogyan alakulnak az árak.


A szín tökre nem számít, olyan gumikat választasz rá, ami neked tetszik.

Az hogy meddig marad fent, a doki dönti el és a fogaid állapota, minimum egy év.

Feltetetni nem tart semeddig, ez is a doki idején múlik. Van aki hónapokig elhúzza, van aki röntgent kér, majd másnap már mintát vesz és egy hét múlva ragasztja is fel (1-2 óra max a ragasztás).

Ezután, amíg le nem veszik kb. 4 hetente kell járni állíttatni.

2014. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Írd be google-ba, hogy "fogszabályozás" és megtalálsz minden infót.

Neked TB támogatott a dolog teljesen. Fém és kerámia fogszabályzók léteznek, amennyire én tudom csak a fémet támogatja a TB, de az is tökéletesen végzi a dolgát. A felrakás az általában maximum 1 óra a művelet, de ha van lyukas fogad azt előtte másik alkalommal betömik illetve teljesen letisztítják a fogkövet is a fogaidról. Hogy ez hány alkalom és mennyi idő az attól függ, hogy milyen sűrűn mész és mennyi dolga lesz a fogorvosnak.

2014. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonoom:)
2014. dec. 14. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!