Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Féltem a fogaim! 14evesen mar...

Vlagyimir Rosztov kérdése:

Féltem a fogaim! 14evesen mar tobb rosszbis van amit tomni kell, de nem akarom elveszteni a fogaim hamar. Egy jo tomes 10-15evig jo es nem akarom hogy kihúzzák, meg akarom tartani őket! Megyek majd fogorvoshoz (tobb lent) tehat?

Figyelt kérdés
Szoktam alaposan fogat mosni gyakran , nemtudom miert van ez de a génektől is fugg a dolog?Azthallottam igen, mit tehetek a fogaimert még ?
2015. jún. 3. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

szia, ne félj, akárhányszor újra lehet tömni, tehát ha időben kezelik mindig, akkor örökké megmaradnak a saját fogaid.

Nekem már vannak 15 évesnél régebbi töméseim is, nem kell cseréni őket.

Az elülső fogakban kell cserélni, mert elszineződnek.

2015. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nyál összetételén múlik a fogromlás, és lelki okokon.

A nyál összetételét úgy tudod javítani, ha a bélflórádat hozod helyre.

A betegségek lelki okairól ha olvasol, látod, hogy a fogromlás avval függ össze, hogy valaki úgy érzi, nem tudja megvédeni magát. Ezen is tudsz dolgozni.

Fogzuhanyt tudsz még használni, ami olyan helyeket is kitisztít, ahova a fogkefe nem ér el.

Van még Heal-Ozone kezelés, ami a fogszuvasodás megelőzésére jó.

Más egyebet nem tudsz és nem is érdemes tenni.

Ja, még jó fogorvost tudsz találni, aki TUD JÓL fogat tömni.:)

Felnőtt korra megerősödik a fogzománc és nemigen fog új lyuk keletkezni, úgyhogy most, még 10 évig kell nagyon ügyesen megóvni őket.

2015. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

rossz módszerű, túl gyakori és túl erős fogmosás ugyanúgy rossz a fogaknak


menj fogorvoshoz és kérj tőle tanácsot, mikor és hogyan javasolja a fogmosást ill, hogy mivel!

2015. jún. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha van lyukas fogad, akkor mielőbb menj el fogorvoshoz, fogköveket évente le kell szedetni, használj fogselymet és mosd napi 3-szor puha fogkefével a fogad, étkezés után fél óráig ne mosd, csak utána. Táplálkozz egészségesen és ne igyál kólát, szénsavas italokat. Egyél sok zöldséget.
2015. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos genetikai is, és öröklődhet is. Apám pl nem vigyázott egyáltalán a fogaira, kb hetente 1x mosta, és soha semmi baja vagy lyukas foga nem volt. Anyámnak meg már gyerekkorától rossz fogai voltak, és sajnos az öröklődött. Én hiába vigyázok rá, mégis egy csomó tömésem van, és már kettőt kikellett húzni :( Egyet olyan 13 évesen, egyet meg 27 évesen. Kb fél éve tömte az orvos az egyik fogam, belekerült vagy 40 ezer forintomba, mert kétszer vissza kellett mennem, és nemrég elkezdett érzékeny lenni. Jövőhéten megyek vissza.
2015. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Drága a fogorovosod, és nem is jól dolgozik, ajánlhatok jobbat? Budapesten tudok 2-t.
2015. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én bízom benne, hogy jól dolgozik, mert a többi fogammal semmi gond amiket csinált. A problémásnál sajnos nagyon mélyen bekellett fúrni egész a gyökérig. Vérzés miatt először csak ideiglenes tömést kaptam, 1 hétre rá úgy érezte, hogy még pihentetni kell a fogbelet, és végül a harmadik alkalommal kaptam végleges tömést. "Csak" kétszer kellett fizetnem, de mivel egy nagy tömés manapság 15-20 ezerbe kerül, jó költséges dolog lett. Kíváncsi vagyok mit fog mondani, esetleg garanciába csinálja-e, ezért mindenképp ugyanahhoz az orvoshoz megyek vissza.
2015. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!