Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött, "törött" foggal mit...

Tömött, "törött" foggal mit kezdenek?

Figyelt kérdés
Alul hátulól a 2. fogam tömött és az egyik sarka letört, de úgy látom, hogy még tartja valamennyire a gyökér csak mozog, letört a fog többi részétől. Talán gyökérkezelve is volt az a fog. Nagyon félek tőle, ilyenkor mit tud csinálni a doki?

2015. jún. 20. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
foghúzás, mit vársz? xd
2015. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mozog vagy ha íny alá törött, akkor csak az eltávolítás jöhet szóba. De minél hamarabb!
2015. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért kéne eltávolítani ha maga a fog nem mozog, csak az a pici sarok ami "elvált" a fog többi részétől.
2015. jún. 20. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor a mozgó részt mindenképpen le kell venni és ha ezután is még marad elég foganyag a felépítéshez, akkor nem kell eltávolítani. De azért ez a mozgó rész arra adhat gyanút, hogy a gyökér is eltörött (ilyenkor nincs mese: foghúzás szájsebésszel). Máskülönben a darabnak ki kellett volna esnie. Látatlanban beszélek, de szerintem ezt nem úszod meg foghúzás nélkül.
2015. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hiába, hogy gyökérkezelve van, akkor nem kellene, hogy fájjon vagy valami?
2015. jún. 20. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gyökérkezelve volt akkor ideg nélkül mi fájjon? A gyökérkezelt fogak egyébként törékenyek, így nem csoda hogy eltört. Másodszor kitisztítani a csatornákat meg már nem érdemes: túl vékony lesz a gyökér fala és törékenység sem szűnne meg. Minél többet mondasz erről a fogról, annál biztosabb vagyok benne hogy húzás lesz. Sőt ha amúgy is gy.kezelt, akkor azt jobb lenne szájsebészre bízni mert benntörhet.
2015. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy húzás lesz. :D

Én is így jártam egyszer.

2015. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!