Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ez a nyelvemen?

Mi lehet ez a nyelvemen?

Figyelt kérdés

Tegnap este fogmosáskor a szájvíz csípte a nyelvemet,mivel késő volt nem foglalkoztam vele. Ma reggel viszont mikor fogat mostam észrevettem,hogy az elején középen van egy vágás vagy inkább repedés. Nem sértettem fel és nem tudom mitől lehet. Az interneten pedig szinte minden oldal mást ír.

Valaki valami tipp?



2015. szept. 3. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem vetted észre és úgy sértetted fel (kemény étel, például mogyoró). Ezen kívül ha fehéres lepedék van mellette, akkor lehet gomba. A vashiány, folyadékhiány, vitaminhiány (konkrétan az éhezés, szárazság), cukorbetegség vagy a dohányzás, forró italok is okozhatnak sérülést a nyelven, illetve hosszú távon lehet a következményük gombás fertőzés.

Ha folyadékbevitellel, vas- és vitaminpótlással és jó szájhigiéniával elmúlik egy-két napon belül, akkor nincs miért aggódnod.

2015. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindig úgy mosok fogat,hogy fogkrém,fogpor,szájvíz. Nem dohányzom bár a nyelvemet gyakran elégetem,fehér lepedék nincs. Köszönöm a választ!:)
2015. szept. 3. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd el a szájvizet, lehet, hogy csak szájszárzságod van, erre jó a Bioténe fogkrém.

Repedés lehet gyomorproblémától is a nyelven, nekem is van, fogorvos azt mondta, hogy szájszárazság.

2015. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!