Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fogorvostól,...

Nagyon félek a fogorvostól, és a fogszabályzástól! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ha csak arra gondolok, hogy fogorvoshoz kell mennem, sírhatnékom van, görcsölök, remegek és pánikolok miatta. Borzasztóan félek tőle, egy sima kontrolltól is. Fogszabályzóm is lesz, és ott sem másabb a helyzet. Egyszerüen nem birom lenyugtatni magam. Ha kapok egy időpontot, akkor előtte minden egyes nap görcsölök. Mindig, mikor fogot mosok, fogselymezek, vagy szájvízzel öblögetek, szintén görcsös vagyok, félek, hogy történik valami a fogaimmal eközben (kiesik egy tömés, vagy valami). Hiába próbáltak eddig a szüleim, ismerőseim lenyugtatni, nem ment, és mindig görcsölök, kivétel nélkül. A fogorvosom egyébként rendes, és nagyon jó szakember, de én mégsem tudok megbízni benne. Veletek volt már ilyen? Mit tehetnék ez ellen? 15/L

2015. nov. 7. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
menj pszichológushoz. komolyan.
2015. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sose féltem a fogorvostól, kezelésektől sem és szerencsére mindig nagyon rendes orvosoknál voltam/vagyok. Úgyhogy a problémádat nem érzem át, de erre csak azt tudom mondani, hogy minden ilyesmi fejben dől el... Te is írtad, hogy jó az orvosod, pláne nem értem, hogy mi a gond? Még ha rossz lenne azt megértem, de így.
2015. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mangadrawing válasza:
Egyattalan nem kell felned,nekem van fogszabalyzom alul meg folul is, es ez miatt ki is huztak ket fogam. Foghuzasnal csak az inekcio fajt egy kicsit, de a foghuzast nem is ereztem, amikor meg folraktak a fogszabalyzot az nem fajt, csak az a nyalelszivo csipet egy kicsit. Akkor lesz szar amikor hazaersz, es utanna erzed, ahogy huzza a fogad,de erre lehet bevenni fajdalomcsillapitot. Szoval ne aggodj. 😄
2016. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia,én annyira nem szeretek fogorvoshoz járni viszont,ha bármi történik a fogaddal a fogorvosod nem fog megölni neki az a munkája hogy segítse páciensét és a legjobbat nyújtsa nek,ha esetleg az megnyugtatt akkor kérd meg a szüleidet hogy menjenek be veled , de ha ezt dedósnak tartod akkor csak hunyd le a szemed és gondolkozz olyan dolgokon amiket szeretsz,szeretsz csinálni stb...Kitartás! :) 13/L
2016. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Relaxálj ez a fontos (utolsó válaszoló)
2016. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!