Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha fáj az ínyem?

Mit csináljak, ha fáj az ínyem?

Figyelt kérdés

Mikor mosom a fogamat (immár normálisan egy ideje[még fiatal vagyok, és most tanultam meg]), akkor mindig a fogkefét úgy fordítom, hogy az íny alatt, is megtudjam mosni a fogamat, hogy ne legyen vele gond (úgy tudom, hogy ezt így kell, hogy 45°-os szögben kell megdönteni a fogkefét, sőt mondjuk úgy, hogy egy jó fogorvos mondta). Egy ideje viszont azt vettem észre, hogyha mosom a fogamat, akkor az fáj, de nem egyformán mindenütt, hanem legjobban jobb oldalon a felülső része. Megnéztem, és ilyen vonalak vannak ott, gondolom a fogkefével csinálhattam.

Lassan egy hete mosok így fogat, és egy pár napja érzem, hogy fáj, ha hozzáérek, akkor is. És mikor ott mosom, akkor egy picit vérzik, de az nem intenzív.

Tudok vele kezdeni valamit?! Az evésben nem zavar, de nagyon rossz így fogat mosni. Használok fogselymet is mindennap kétszer fogmosás után. Azzal is sértettem már fel véletlen az ínyem, de az még akkor el is múlt.

Van valami ötlet, hogy min változtassak, vagy mit csináljak ezzel a fájdalommal?!

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2015. nov. 17. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogmosás: https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw Ez mindent megmutat: 45 fokos szög, ínytől a korona felé söprés, elhasznált fogkefe cseréje...

Fogselymezés: https://www.youtube.com/watch?v=sZQI9OOxfZk (angol nyelvű de ez volt a legértelmesebb amit találtam)

A fogselymezéshez ügyes kéz kell és sok gyakorlás. Előfordulhat hogy megsérted vele az ínyt, nem baj csak gyakorolni kell. Két dolgot jegyezz meg: a fogselyem ne feszüljön az ujjaid között és ha a kontaktponton (ahol a szomszédos fogak érintkeznek) átértél simítsd rá a fog felszínére (ahogy a videóban: először az egyik, majd a másik oldalra). Ha a kontaktpont után simán csak lenyomod az sértheti az ínyt (főleg a hátsó fogaknál).

A puha sörtéjű fogkefe és a viaszolt fogselyem kíméletesebb az ínynek ha még nem vagy gyakorlott.

Másik dolog: felül az első nagy rágófog külső oldalánál van a fültőmirigy kivezetése, ezért itt gyakran keletkezhet fogkő ami okozhat ínyvérzést/ínygyulladást (ugyanígy az alsó metszők hátsó oldalán is gyakori a fogkő).

2015. nov. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm a válaszodat!

Sokat segített! :)


És szerinted a kamilla tea enyhítheti a fájdalmat, és gyorsíthatja az ínyem gyógyulását?

2015. nov. 18. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az általában elég. Ha mégsem használna akkor kipróbálhatsz ínygéleket (gyógyszertárból: curasept gél, gengigél) vagy kisebb kiszerelésben (20ml) paradontax fogkrémet is kenhetsz rá (nagyon rossz íze van, de hatásos).
2015. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Okés! Köszi! :)

Ment a zöld pacsi! :D

2015. nov. 21. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!