Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy vegyek erőt magamon,...

Hogy vegyek erőt magamon, hogy elmerjek menni a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon cikinek tartom, de 20 éves vagyok és szerintem nálam kevés ember retteg jobban a fogorvostól.

Kiskoromban sokat kellett járni, mert sok szörpöt ittam, és mindig rosszak voltak a fogaim. Gondolom innen rögződött be valahogy. Normálisan akkortájt voltam fogorvosnál.(talán alsóban)

Azóta csak iskolai ellenőrzések voltak, ahol mindig mondták hogy ez meg az a baj, de nem volt bátorságom visszamenni. Már a szimpla ellenőrzések előtt is, ahol tudom hogy semmit nem csinálnak, szétvetett az ideg. Általánosban még trükköztem is, betegnek tettem magam, hogy első órára ne kelljen bemennem, mert akkor volt a vizsgálat. Sőt jelen pillanatban, ahogy csak erről beszélek már remegek. Nem tudom miért van... de elég szánalmas.


Szóval most már ténylegesen muszáj lesz elmennem, mert mindkét oldalt egy-egy őrlőfogam fáj, amikor rágok, és így étkezni is nehézkes már, ezen kívül nem tudom hány lyukas van, meg minden bajuk van, nyilvánvalóan.


Pedig nem bírom rosszul a fájdalmat, voltak már ilyen-olyan orvosi beavatkozásaim, amik eléggé fájtak, tűrtem, nem volt semmi gond, de amikor fogászatról van szó, az valahogy teljesen más.


Az egyetlen, ahova elmernék menni, az az altatásos fogászat, de ez az ára miatt teljesen esélytelen.


Nem is ismerek jó fogorvosokat, az egyetemiről nem jókat hallottam. Sajnos a drága fogorvosokat sem tudom nagyon megfizetni.


2016. jan. 29. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Én teljesen értelek. Hasonló problémám van nekem is, viszont én a fogorvosok bunkó, lekezelő viselkedése miatt nem nagyon járok fogászatra, csak akkor, amikor már tényleg muszáj. Egyszerűen kényelmetlenül érzem magam, hogy folyton lecsesznek mindenért, semmibe veszik a beteget. Nekem régebben anyukám kért időpontot nekem, mert tudta, hogy húzni-halasztani fogom a dolgot. Aztán akkor meg már muszáj volt elmennem. Most éppen nincs rossz fogam, igyekszem is vigyázni rájuk. De szerintem mindenképpen vedd rá magad, mert ha hagyod elfajulni a helyzetet, akkor még hosszabb és kellemetlenebb kezelésben lesz részed. Lehet, hogy ha most elmész, akkor megúszod egy egyszerű töméssel, viszont ha tovább vársz, akkor gyökérkezelés is lehet a vége. Szóval vedd rá magad, ne rágódj túl sokat és menj el. Hidd el, ha túl leszel rajta, nagyon meg leszel könnyebbülve.
2016. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megértem hogy félsz,de vegyél erőt magadon és addig menj el amíg nem fog annyira fájni,hogy már aludni sem bírsz.Meg majd kérhetsz érzéstelenítőt és kifogod bírni.Interneten nézz szét hogy kik a környékeden a fogorvosok,és nézzd meg hogy milyen véleményeket írnak róluk.

ha találsz egy normálisat neki meg elmondhatod hogy hát te félsz, és akkor majd ő megnyugtat. Megkéred hogy beszéljen arról hogy mit fog csinálni. Egy normális fogorvos segít ha tud a félelmedről.

Esetleg ha van valaki aki elkísér a fogorvoshoz az is megnyugtató tud lenni. Nncs benne semmi ciki engm is kísértek 20 éves koromban is,megnyugtatott hogy bent van velem valaki :)

2016. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen megértelek, én is így voltam a fogorvossal mint Te! Elmex zselével kentem a fogaimat, hogy ne romoljanak, ám folyamatos arcfájdalom miatt el kellett mennem a szájsebészetre. Elmentem egy közeli magánremdelőbe ahol álltam az ajtóban és nem mertem bemenni, aztán nem mertem a székbe ülni, kinyitni a számat... Bejöhetett velem kísérő és még így se, na ez a ciki... Aztán a doki közölte, hogy semmi gond, nézzünk egy röntgent, ahhoz csak állnom kell. Kiértékelte számítógépen és megbeszéltük a további teendőket. Megmutogatta a műszereket, aztán nagy nehezen csak bemerészkedtem a székbe is... Először csak belenézett, aztán már tükörrel is végignézte, az érzéstelenítő injekció előtt bekente epres zselével így még a szúrásból se éreztem szinte semmit, ma pedig már úgy megyek hozzá mint a közértbe, semmi félelem. De csak ebbe a rendelőbe, csak hozzájuk. Végig mondott mindent, de egy ismerősöm elmondása szerint még a gyökérkezelés is sima ügy náluk. Altatással hirdetnek de amikor ezt kértem, azt mondták nekik eddig még nem volt olyan akinél szükség lett volna rá :-) Nyugodj meg, hidd el csak doki kérdése, hogy mennyire félsz! Ha érdekel megírom a doki nevét, van honlap is (árakkal)! :-) Addig pedig ajánlom az Elmex zselét!
2016. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!