Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogaim vége átlátszóvá vált...

A fogaim vége átlátszóvá vált kicsit, gyengék. A fogorvos tudna valamit evvel kezdeni? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Szóval tegnap vettem észre hogy a fogaim legalja átlátszóvá vált, alig van színe, illetve az első két fogam végén pár fehér folt is látható. Már korábban a bal oldali első metszőfogam sarkából egy apró darab tört le. Most pedig véletlen összekoccintottam a felső és az alsó fogsorom, és a jobb oldali első metszőfogam belső (nem látható részén) érzem hogy egy vékony réteg letörött. Gondolom ez nem túl egészséges dolog. Menjek el fogorvoshoz hátha tud valamit vele kezdeni, vagy szedjek kalciumot vagy valamit? Várom a válaszokat, nem szeretném hogy még több gondja legyen a fogamnak, mert áprilisban megyek fogszabályzásra, és attól kezdve rövid időn belül szerintem fel is teszik a fogszabályzót.

2016. márc. 6. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el fogorvoshoz. Nem fog csinálni semmit, csak áttisztítja, lepolírozza a fogaidat (fogkő, lerakódások...) Illetve tanácsot ad, megmutatja hogy hogyan kellene fogat mosni: ínytől a fog éle felé kell sepregetni 45°-os szögben és mindig egyszerre csak 1-2 fogfelszínt. Jó lenne kipróbálni egy plakkfestő tablettát is, ami fogmosás után megszínezi hogy hol maradt még lepedék vagyis hol kell jobban odafigyelned.

A calcium mindenképp jó, meg a saveróziót is minimalizálni kellene (savas ételek, italok, gyümölcslevek, szénsav...). Vannak olyan fogkrémek is amik saverózió ellen vannak: lila elmex, sensodyne pronamel, colgate enamel...

2016. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:

tejet sosem iszol ugye?a fogdoki ezen nem fog tudni segíteni.

[link]

2016. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm szépen! Kalciumot mindenképpen most majd fogok szedni, illetve olyan ételeket, amiben van. Igazából elég szegényke azoknak az ételeknek a listája ami egészséges, és én meg is eszem. Szénsavasat ritkán iszom, savas dolgokat pedig őszintén nem is nagyon tudom és nem is szeretném elkerülni, pedig tudom hogy káros nagyon a fogaimra, de azért mégsem hagyhatok ki minden savas dolgot, hiszen a gyümölcsök elég nagy része is olyan amiben rengeteg sav van. Második: igen jól gondolod, szinte sosem iszom tejet, kéne ugye?
2016. márc. 6. 19:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam a linkelt oldalt, és köszönöm ezt is, minden bizonnyal irtó kevés kalciumot viszek be a szervezetembe, mert a leírt tünetek közül szinte minden jelen van nálam. finnyás vagyok, illetve nem figyelek az egészségemre, csak olyankor amikor már esetleg nem is lehet már javítani rajta mint most pl a fogam. Apukám az, akinek hasonló gondja vannak, valamiért mi talán ilyen érzékenyebb fajták vagyunk, sokkal jobban megköveteli a szervezetünk a kalciumot magnéziumot stb. És jön ki rajtunk a hámló, száraz bőr, mindenféle hiánybetegség dolog. Szóval ezentúl figselni fogojk ezekre:)
2016. márc. 6. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Fehér hibajavító...?
2016. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!