Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a bölcsességfogamból...

Letört a bölcsességfogamból egy kis darab és iszonyatosan fáj mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Táplálkozás közben kitört a fogamból egy kissebb darab ami most nagyon fájdalmas. Pont a legszéle. Milyen lehetőségek vannak? Orvoshoz a legvégső esetbe szeretnék menni.
2016. ápr. 11. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ miért fáj. Én jól átmosnám, 5 perc fogmosás, öblögetném szájvízzel, esetleg ecsetelném valami ínygyulladást csökkentővel, vennék be fájdalomcsillapítót, pl. contramal.


Kerülném a fűszeres ételeket. Kalcium és D vitamint szednék.

Ha a fog belül gyulladt be és nem akarsz elmenni a foghenteshez, akkor meg kell várd míg kihal az ideg, kb. 1 hónap.


Holnapra kiderül, alvás alatt kikapcsol a fájdalomközpont. Aludj egyet.

2016. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mindenképp menj majd el vele orvoshoz mert sokkal sokkalsokkalsokkalsokkalsokkalsokkalsokkalsokkalsokkal rosszabb lesz ha tovább romlik és ki kell húzni.

amíg pedig nem jutsz el nekem nem igazán volt szerencsém ilyen problémára gyógyszert találni ami hatott.

vegyél be két 3 szem szegfűszeget és tedd oda a nyálad majd kioldja belőle az anyagokat először kellemetlen de utána nagyon jó hatása van.

nem utolsó sorba a lehelet is jó tőle

2016. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 válaszoló

2. vagyok marha okos vagy opiátot egy kis fogfájásra gratulálok én megvágtam a lábam levágjam?

2016. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában a bölcsesség fogak nem igazán egészségesek. Ha ki is nőnek, elromlanak igen hamar. Hogy letört belőle egy darab, az annak a jele lehet, hogy nem egészséges a fogad. Kénytelen leszel egyszer orvoshoz menni vele, mert magától nem fog helyrejönni.
2016. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,csak nincs taj kártyám elhagytam. És lusta voltam pótoltatni,meg a körzeti fogorvostól amikor múltkor kihúzott egy fogam még 1 hét múlva is vérzett. Na ezt még egyszer elakarom kerülni.
2016. ápr. 12. 00:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Tajkártyát pótolni lehet.

A vérzés nem az orvos hibája. Lehet, nem ideális a véralvadási képességed.

2016. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A körzetisnél, ha voltál már nála akkor benne vagy a gépében (név és születési dátum alapján megtalálnak). Egyéb esetben megkérdezheted a háziorvosodat is (a szám a lényeg, nem a kártya) vagy kérhetsz egy újat.

Tényleg nem lesz jobb magától: akárhova is de muszáj fogorvoshoz menned. Minél tovább vársz, annál kellemetlenebb és komplikáltabb művelettel lehet csak kezelni a problémádat (fúrás, gyökérkezelés, fogeltávolítás - ebben a sorrendben). A törött rész nem sima, így könnyen megtapad rajta a plakk. Ha meg a dentin is felszabadult (emiatt lehet az érzékenység), akkor az nagyon gyorsan elszuvasodik és a fogbél is veszélybe kerül.

2016. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!