Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha ferde a fog gyökere, akkor...

Ha ferde a fog gyökere, akkor az már tényleg megmenthetetlen? Azt mondta az orvos (SZTK), hogy mivel a gyökér ferde, így ezt már csak kihúzni tudja, betömni nem. Magánorvos megtudná még menteni, vagy marad a fogpótlás?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem olyan fogat is betömtek aminek nem csak a ygökere volt ferde
2010. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ez a gond, biztosan van rá megoldás, keress másik orvost, akár többel is nézesd meg. Sok embernek ferde némelyik foggyökere, szép is lenne, ha azonnal húzni kellene.
2010. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
na igen, ezért jó SZTK-s fogdokihoz járni... hülyeség, mint ahogy előttem is írták, ne gondold, h mindenkinek szépen egyenesen vannak a gyökerei, attól h a fogaik a helyükön vannak!
2010. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Megnyugodtam. Bár örültem volna, ha megcsinálja, és nem kell fizetnem érte magánorvosnál.
2010. ápr. 9. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly el kezdte a gyökérkezelést és, amikor betekerte a gyökérbe azt a kis spirál alakú valamit, nem tudta kihúzni, mert teljesen ferde volt a gyökér!

Rángatta össze-vissza, de nem tudta ki szedni és így a fogammal eggyütt távolította el!

Nekem is, azt mondta a doki, hogy a ferde csatornába nem lehet betekerni a spirált! Persze, ez a gond csak gyökérkezelésnél rossz!

2010. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú értem. Azt hittem tudom halogatni még valameddig, de már eléggé fáj. Nem tudom melyik érné meg jobban, illetve hogy mit tegyek. Húzassam ki és pótolja, vagy ezt a pénzt magánorvosra költsem aki esetleg megpróbálja betömni. De ha nem sikerül, akkor ugrott az a pénz. Ti mit tennétek?
2010. ápr. 9. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Ferde gyökerű fognál a fogdoki nem sok mindent tud csinálni. Ha fáj akkor huzasd ki, hidd el egy fogfájdalom eléggé szemét egy dolog.
2010. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!