Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyszerre hany fogat huzhatnak...

Egyszerre hany fogat huzhatnak ki?

Figyelt kérdés
A fogaim sajnos felul nagyon rosszak es 9fogamat sajnos ki kell huzni, viszont en nem akarom kulon-kulon huzatni oket, mert ugyan a huzas fajdalmait meg kibirnam, viszont nekem 24-36oran keresztul verzik foghuzas utan, amit 9x vegigkinlodni nem szeretmek. Tudom, nem most kene csinaltatni a fogaimat, amikor mar csak huzni lehet. Legjobb lenne, ha egyszerre kihuznak az osszeset, de van erre valmi lehetoseg?

2016. jún. 20. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hármat talán kihúznak egyszerre ha nagyon ragaszkodsz hozzá. De tuti nincs más lehetőség? Ez valami falusi állami fogászat? Mert ma már szinte mindent meg lehet menteni.
2016. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 H.Patrik20 ***** válasza:
A mi orvosunk 1 kezelesnel 1 fogat huz ki. Szoval hosszadalmas folyamat igen. De ha egyszerre kihuza, hogy fogsz enni, meg inni se tudnal.. Tul sok lenne.. Szerintem max 2-ot huz ki egy kezelesnel tobbet nem!!
2016. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, olyanra gondoltam meg, hogy esetleg mutettel sem lenne ez megoldhato, altatasban, vagy ilyenre nincs lehetoseg?
2016. jún. 20. 16:03
 4/8 anonim ***** válasza:
@3: nem maga a húzás a necces, hanem hogy ez egy hatalmas sokk (lenne) a szervezetnek, csontosodnia kell a fogak helyének stb, meg ugye lehetnek komplikációk is.
2016. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg a 9, másodvéleményt kértél pl magándokitól akiknek céljuk a megmentés? Gyökérkezelés, csap, korona, sok a lehetőség ennél még! Azt a 9-et pótolni is kell amúgy híddal, implantátummal! Különben bedőlnek, eldeformálódnak, sokkal nagyobb terhelésnek vannak kitéve, mert pótolni akarják az elvesztetteket!

Max 3 amúgy egyszerre és csak akkor ha egy oldalon van, hisz az egészet nem érzéstelenítheti el, altatásban sem oldható meg. Itt nem csak a húzás a gond hogy nem lehet ennyit érzésteleníteni, hanem hogy utána nincs használható rész a szádban amivel ehetsz és maga a foghúzás egy csonkolás és egy is épp elég meló a szervezetnek, 3 a max amivel megbirkózik egy időben. 9 esetében nem tudod elkerülni hogy belemenjen bármi a sebbe és lényegesen lassabb lenne az amúgy is 3-4hetes gyógyulás.. Főleg ha vérzik sokáig. Cukrod rendben van? Akkor szokott ilyen előfordulni hogy vérzik, mert a szivárgás az előfordulhat de a rendes vérzés az lassú sebgyógyulásra utal ami mögött van valami!

2016. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szájsebészeten a standard max az "állkapcsonként azonos oldalon 2", tehát összesen 4 db.
2016. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én fogaimat rohadt nehéz kihúzni,de van akinek szinte egy mozdulattal kijön.Nagyon nem mindegy,hogy te melyik eset vagy és az orvoson is sok múlik.
2016. jún. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A huzassal nincs problema, hamar megszokott lenni,van amikor fajni sem szokott, de utana sokaig verzik, ezt mar mondtam a fogorvosomnak is es tett bele valamit, de ugyanugy verzett sokaog.
2016. jún. 21. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!