Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eléggé rendetlenül állnak a...

Eléggé rendetlenül állnak a fogaim,20 éves leszek, a fogszabályozás tényleg sosem késő?

Figyelt kérdés

Eddig nem zavart, de olyan közösségbe kerültem, ahol szinte mindenkinek tökéletes a fogsora, és bánt, hogy az enyém nem az. Sőt elvileg nyelvtolásos is vagyok, és kicsit pösze - pont a fogaim miatt. Szeptembertől egyetemista leszek Pesten, tudtok itt ajánlani jó fogszabályozó szakorvost? Nagyon sokba fog nekem ez kerülni? Már olvasgattam itt kérdéseket, nézelődtem az interneten, és hát nagyon nem mindegy, hogy egy ív 170 ezer forint vagy "csak" 100 ezer forint.

Esetleg van itt olyan ember, aki egy fotóról meg tudja állapítani, hogy mennyire gáz a helyzet? Tudom, hogy erre valók az orvosok, de csak szeptemberben kerülök fel Pestre, és akkor úgy mennék oda, hogy nem akkor fogom magam rágni, hogy kell-e fogszabályozó vagy sem. Még munkát is tudnék vállalni nyáron, hogy legyen egy kis tőkém a kezelésekhez; mert a dolgozást az egyetem mellett nem tudom, mennyire tudnám csinálni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 11. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak bátorítani tudlak, hogy kezdd el. Viszont csak kép alapján nem lehet pontosan megmondani a probléma mértékét, ezért kell a lenyomat vétel és az orvosi konzultáció. Például egy keresztharapást okozhat a hátsó fogak elcsúszott helyzete is, ami lehet, hogy szemből nem is látszik.
2016. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 33 évesen csináltattam meg.
2016. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mutass képet a fogaidról. Szemből úgy, hogy a metszőfogaidat zárod össze, aztán olyat is, hogy a rágófogakat zárod. A nyelvlökést és a pöszeséget pedig logopédus segítségével kell javítani, mert anélkül nem sokat ér a fogszabályzó.
2016. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is 20 éves vagyok és idén februárban rakták fel a felső sort, az alsót pedig épp ma. Nem bántam meg bár most pár napig biztosan pépes ételeken fogok élni annyira húzza. :) de kinézetre nem is olyan szörnyű mint amire számítottam, pedig a legolcsóbb fajta fém fogszabályzóm van. Kár, hogy nem mertem előbb beragasztatni, mert nekem eddig kivehető volt de azt meg hanyagságból vagy hordtam vagy nem. Na egy szó mint száz szerintem ne félj elkezdeni most még nem késő :)
2016. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23 évesen nem magándokinál 200.000-200.000 Ft volt az alsó felső fém fogszabályzó. 3 éve hordom és még sokáig kell, mert erős a csontom és a fogam. 5-6 évet mond a doki
2016. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Anyukam 39 eves es van neki, egyszerre vagyunk fogszabisok ^^
2018. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!