Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti inkább körzeti vagy magán...

Ti inkább körzeti vagy magán fogorvoshoz jártok?

Figyelt kérdés
Múltkor voltam a körzetinél és kb csak ránézett egy fogamra, amin genny alakult ki. Írt fel gyógyszert és azt mondta ennyi volt. A gyógyszer nem hatott semmit, és ezek után gondoltam úgy, hogy inkább megyek magánhoz, még ha fizetős is.
2016. júl. 27. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
magánhoz
2016. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Magánhoz járok. Egyszer voltam körzetinél. A magán dokim elköltözött az ország másik felébe, és újat még nem találtam. Borzalmas volt. Utána találtam egy nagyon rendes magán dokit, azóta is hozzá járok.

Már a család többi tagját is rábeszéltem, összehasonlíthatatlan a körzetivel. Apukámnak pl. kiakarták húzni több fogát is. Elment az én dokimhoz és kiderült, hogy nem is kell kihúzni, csak kezelni kellett. Azóta is meg vannak még a fogai, ez már több éve volt.

2016. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Az egyik szemfogam sunyiban, belülről kezdett szuvasodni.

Kívülről csak egy kis fekete pontot vettem észre egy eldugott helyen. Éppen akkor mentem szűrőre magánorvoshoz, frászt is kapott rögtön a doki.

Kiderült, hogy a fog teteje már teljesen szétment. Pillanatokon belül ledarálta fúróval, majd újra építette tömésből. Nem is látszik rajta, hogy hozzányúltak.

Az öcsém rágófogának ugyanígy a teteje tört le, egyébként a gyökerei neki is rendben voltak. Hiába mondtam neki, hogy ne körzetihez menjen, nem lehetett hatni rá: az orvos szemrebbenés nélkül közölte, hogy nem tud mit csinálni vele, és kihúzta.

A másik történetem is elég vicces, egy nyilvánvalóan ropogó töméssel mentem el a körzetihez. 5 percig kopogtatta - közben recsegett, ropogott -, majd elküldött, hogy semmi baja nincsen.

Másnapra kitört, és szilánkokban hullott ki az egész.

csak akkor ajánlom a TB-s rendelést, ha valaki egyébként is húzatná a fogát, másra nem jó. Egyszer próbálkoztam fogkőeltávolítással, de csak a felét csinálták meg jól :(

2016. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Magán. Jártam a körzetihez is, de kb.csak elcseszte volna mindet. Húzta az időt minden hülye indokkal és állandóan visszahívott.
2016. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a fogorvoson múlik. Én sokáig a körzetihez jártam, de borzalmas volt... Én nem vagyok fogorvos, nem értek hozzá, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy milyen minőségű munkát végzett, viszont a hozzáállását azt megtapasztaltam. Egyáltalán nem érdekelte, hogy mi van a betegeivel. A gyulladt fogamra annyit mondott, hogy majd elmúlik... Egy másik fogamat érzéstelenítő nélkül gyökérkezelte, ami nem volt túl kellemes és hiába szóltam neki többször is, nem volt hajlandó adni. Valamint kifejezetten bunkón bánt mindenkivel (az asszisztensével is úgy beszélt mint más a kutyájával se). Többször is láttam, hogy voltak, akik remegve vagy már sírva mentek és már a váróban is teljesen ki voltak készülve, annyira féltek (mert van ilyen, aki ennyire tart a fogászati kezelésektől) és velük is borzasztó paraszt módon viselkedett, kiabált. Nem azt mondom, hogy ápolgassa a lelküket, de egy fogorvosnak azért türelmesebbnek és empatikusabbnak kellene lennie, én úgy gondolom. Viszont sokáig kénytelen voltam ide járni mert más körzeti fogorvoshoz nem tudtam menni mert nem vállaltak el, az akkori magándokiknál pedig rengetegen voltak és csak hónapokra kapott valaki időpontot. Aztán végül jött egy fogorvos, akivel pedig abszolút meg vagyok elégedve. Nagyon fiatal, nem rég végzett az egyetemen, viszont az apja is fogorvos és ő szakmailag illetve anyagilag is a segítségére van, így már pályakezdőként is elég nagy sikere van a városban, de azért még be lehet hozzá kerülni. Valahogyan teljesen máshogy bánnak az emberrel, türelmesek, odafigyelnek, szinte körülugrálják az embert. Mikor bementem az első kérdésük rögtön az volt, hogy félek-e és közben is folyamatosan kérdezgették, hogy minden rendben van-e, az asszisztens is nyugtatgatott (először műtötték egy fogamat, úgyhogy eléggé tartottam tőle). Valamint az is fontos, hogy egy magánrendelő általában jobban felszerelt illetve valahogyan más a hangulata is, sokkal emberközelibb, barátságosabb. Ebben biztosan közrejátszik az is, hogy elég magas árakat szabnak és lehet, hogy ez motiválja őket mert az ember szívesebben dolgozik, ha tudja, hogy jó pénzt fog érte kapni. Ugyanakkor van néhány olyan ismerősöm is, akik pedig már évek óta a körzeti fogorvosukhoz járnak és teljes mértékben meg vannak vele elégedve. Szerintem, ha valakinek szerencséje van és kifog egy jó orvost, aki jól dolgozik és akiben megbízik, akkor célszerű megtartani, hiszen van sok TB által finanszírozott ellátás, így ilyen szempontból jobban megéri. Ha pedig valaki kevésbé szerencsés, mint én vagy a kérdező is, akkor érdemes váltani és addig keresni, amíg nem talál egy számára megfelelő fogorvost.
2016. júl. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magán!

Voltam korzetinel de borzalmasan bunkók voltak és fájdalmasan is csináltak, a Magán fogorvosom nagyon kedves és lelkiismeretes, megadta anno a Magán számát is hogyha bármi baj van hívjam fel, volt hogy zokogva mentem be akkor is ő küldött el kórházba mert akkor volt egy toresem és ingyen csinalt röntgent mert latta mennyire vagyok ki.

A fog egy olyan dolog amire érdemes költeni szerintem, és fontos hogy már gyerek korba az emberek ne férjének a fogorvosoktol (kicsikent mindig maganfogorvoshoz vittek el engem is és sose féltem toluk) csak kellemes tapasztalatom van velük, talán kedvesebb mint a barátom

2021. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!