Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kell állandó fogszabályzó...

Kell állandó fogszabályzó vagy elég az éjszakai is?

Figyelt kérdés

Jobb oldalamnál a szemfogam rossz helyen nott ki (fentebb mint kéne) és egyszerűen nem tudok rendesen mosolyogni és ez baromira zavar. Az alsóra szerintem elég lenne az éjszakai is...

Mennyibe kerül egy állandó/éjszakai fogszabályzó Nagykőrösön/Kecskeméten/Cegléden?


14-15 éves vagyok



2016. nov. 27. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:

1: majd a fogorvos eldönti, laikusok látatlanban nem tudnak mondani semmit.

2: ne mondd, hogy nem tudod, hány éves vagy!

2016. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azért írtam, hogy 14-15 mert 14 és fél vagyok, nem akartalak ezzel megsérteni
2016. nov. 27. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk. Van kivehető és állandó azaz rögzített fogszabályozó.


A kivehetőt nevezik hülye módon éjszakainak, mert az emberek többsége azt hiszi hogy csak este kell hordani, nagy tévedés. A kivehetőt ugyanúgy hordani kell mint magát a rögzítettet amit nem tud az ember eltávolítani a szájából. A kivehető azért kivehető mert könnyebb tisztítani és nem kell felragasztani a fogra ami a fogzománc károsodásával járhat. Én a kivehetőt javasolnám, de a rögzített is jó. A kivehető olcsóbb, a rögzített drágább. Szerintem próbálkozz több orvosnál is és kérj árajánlatot mindkét fajta készülékre.


Kivehetőt fogtechnikus készíti és továbbítja a fogorvosnak, a rögzített pedig előre gyártott elemekből van amit a fogorvos rak össze a szádban és ragaszt össze.

2016. nov. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyabb a dolog akor lehet hogy mindkettőt kell hordanod majd, ezt még kihagytam. Így látatlanban nem mondanék semmi biztosat. Az orvos dönti el úgyis.
2016. nov. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
SZTK-ban az alsó-felső együtt 80ezer (ragasztott). De az orvos fogja megmondani. Nekem a két szemfogam állt előre, 'mégis kaptam ragasztott fogszabályózót, mert a többi fog amit én egyenesnek láttam nagyon nem volt az, plusz mélyharapásom is van :D
2016. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!