Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foginygyulladas otthon hogyan...

Foginygyulladas otthon hogyan tudom kezelni? Csillapitani a fajdalmat?

Figyelt kérdés

Ma reggel kezdodot.

Faj nagyon az inyem.

Voros szinu,duzzadt,a fogam nagyobb lett.

Vettem be 1 Augmentin 500/123 mg tablettat.

Holnap reggel cataflan 50 mg tablettat tudok bevenni.

14


2016. dec. 21. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ecseteld tömény Pflogosol oldattal az ínyedet!
2016. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fogínygyulladásra, ha nem nagyon erős, sokféle ecsetelőt lehet kapni. Ha erős, akkor bizony, lehet, hogy nem elég az ecsetelő/otthoni kezelés; orvos és gyógyszer kell.


De ez nem biztos (a leírtak alapján), hogy csak fogínygyulladás. Ha nem, akkor feltétlenül el kell vele menni fogorvoshoz. Ha a "a fogam nagyobb lett" alatt azt érted, hogy beduzzadt körülötte az fogíny (nyilván nem maga a fog lett nagyobb), akkor ez azt erősíti, hogy nem csak fogínygyulladás.


FONTOS:

Ne szedj vényköteles gyógyszert orvossal való megbeszélés nélkül, akkor sem, ha van otthon.

2016. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves utolso valaszolo!

A fogam kicsit ki tyuszott a helyerol. Kb. 0.4-1 mm

Talaltam valamilyen fertotlenito cukorkat, kicsit jobb lett de nem a fajdalom nem szunik Meg.

Aludni sem tudok, ezert vettem be 0.25 mg atarax tablettat.

2016. dec. 22. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!