Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás miatti foghúzás?

Fogszabályozás miatti foghúzás?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a fogszabályozás előtt a foghúzáskor mindenképp a bölcsességfogat húzzák ki, vagy lehetséges az, hogy hátulról egy másikat, ami úgyis rossz?

2017. jan. 14. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
nem réi meg , ép fogat ne engedj kihúzatni, mai fejjel ink hagynám a fogszabályzót ilyen áron.
2017. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
éri*
2017. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben voltam, mint te. Nem engedtem egészséges fogamat kihúzni. A hatosaimat húzattam, azok mind be voltak tömve.
2017. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 8 (nyolc!) egészséges fogamat kellett kihúzni a fogszabályzó miatt. Megcsináltattam, nemrég vették le az állandót. Nemcsak esztétikailag lett sokkal szebb, de könnyebb fogat mosni is, és elvileg így ha később pótlás kell, akkor így meg lehet csinálni, az össze-vissza álló fogakra nem tudják feltenni.

Szerintem csináltasd meg minél hamarabb, mert fiatalabb korban még könnyebben mozognak a csontban a fogak. Később lehet, hogy megbánnád, ha nem csináltatnád meg...

Arról, meg, hogy lehet-e másik fogat húzni, kérdezd meg a fogorvosodat, hogy meg tudja-e csinálni másképp is.

2017. jan. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem 4 teljesen egészséges fogat akartak kihúzni + a 4 bölcsfogamat is. Ami összesen ugyebár 8 fog.

Én nem engedtem, ki tudja mikor lesz még szükségem arra a 8 fogra. Kerestem egy másik fogszabályzó orvost, aki egy ún. szájpadlástágítóval csinál helyet a fogaknak és így elférnek mind. Nagyon keszekuszák és vékony az állkapcsom is (ha érted mire gondolok), de remélem meglesz az eredménye 2 év múlva. :)


A kérdésedre a választ nem tudom, de szerintem egészséges fogat semmiképpen ne húzass ki, ha van helyette már eleve rossz, próbálj meg beszélni a dokival. Sok sikert! ;)

2017. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosként válaszolok! Nincsen még fogszabályozó szakvizsgám, de az egyetemen nyilván tanultuk ezt a tárgyat és bizony sok esetben muszáj a foghúzás a kezelés előtt! Nem kell megijedni ez egy természetes dolog és nem egy elavult barbár technika! Ahogy az egyik válaszoló írta, sokkal kényelmesebben, könnyebben tisztítható fogsora lett!
2017. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is kellett felül húzni 2 fogat fogszabályozás miatt. Én is sajnáltam ugyan kihúzatni, de remélem a végeredmény kárpótolni fog érte. :)
2017. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 PcCsaj ***** válasza:
Nem kell tőle megijedni! Hallgass az orvosra ő csak jót akar neked!
2017. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Holnap húzzák a második makk egészséges fogamat, fogszabályzás miatt, egyetlen alulsó metszőm volt bemenve, de pont elől, középen. Eléggé zavart. Kiskoromban éjszakai fogszabályzóval akartuk korrigálni, de sajnos az nem működött. Most 25 évesen ez van. Remélem szép lesz, nekem eddig is szép és egészséges fogaim voltak, orvosok is ezt mondták, csak elől az az egy hátrabillent fogam zavart. Úgyérzem elég nagy árat fizetek érte, hogy két ép kisörlőmtől búcsúzok miatta egy életre...de remélem jó lesz a végeredmény(ami alatt azt értem, hogy amikor az üresedéseket bezárják elől nem keletkezik hézag!) és ismét találni fog a harapásom (emiatt kell kihúzzák).
2021. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!