Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Altatásban hogy tudnak kiszedn...

Altatásban hogy tudnak kiszedni egyszerre 4 bölcsességfogat is míg helyi érzéstelenítéssel csak kettőt? Úgy pl hogy lehet utana enni?

Figyelt kérdés
És az altatásos is ingyenes sztk-ban?
2017. márc. 9. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

HElyi érzéstelenítéssel is ki lehet szedni mind a négyet, csak nem szokás.


Ha altatásban végzik, akkor sokkal kisebb seb lesz, mert az állkapocsizület teljesen ellazul, érzéstelenítésnél meg nem.


Akármilyen módon szedik is ki öket, jópár napig nem nyilik rendesen a szád, ezért csak föként pépes dolgokat tudsz enni.

2017. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alsókat kell kivenni, maszekhoz járok, de ő nem szájsebész, beutal a szájsebészetre ott majd kiszedik egyszerre a kettőt. Nem mertem bevállalni, és milyen jól tettem. Felkerestem egy maszek szájsebészt, mondta, hogy egyszerre csak egyet, mert különben nem tudnék enni, hát így se tudtam. Másnapra olyan szájzáram lett, hogy kb. 1 cm-re tudtam kinyitni a számat, nyilallt, szúrt, égett az állkapcsom, akkorára dagadt az arcom, mint egy lufi, véraláfutásos lett, még a nyakam egy része is bedagadt, folyt a nyálam napokig. El se tudnám képzelni milyen rossz lehet, ha mind a 4-et húzzák egyszerre.
2017. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* mondta, hogy beutal
2017. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%

Akárhogy szedik ki, napokig nem lehet rendesen enni.

Nekem 2-t vettek ki egyszerre, kb. egy hétig levest ettem szívószállal.

2017. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Hétfőn műtötték ki altatásban mind a négy bölcsességfogam. Nagyon jó döntés volt. Egy bölcsességfog kiműtése 1 hét lábadozással jár, szájzár, varratszedés stb. Ha az ember külön-külön szedeti ki, akkor mindegyik után fog egy hetet, tehát négy hétig szenved vele összesen. Ha egybe kiműtik mind a négyet, akkor is csak egy hét a lábadozás, bár igaz, keményebb.


Fogászati asszisztens végzettségem van, de nem dolgozom a szakmában. Ha jól emlékszem azt tanultuk, hogy tilos mind a négy oldalra helyi érzéstelenítést adni. nem lehet elérzéstelenítettni az egész szájat, nagyon veszélyes, nem is csinálnak ilyet, hátra csúszhat a nyelv. Altatásnál intubálnak, ez megakadályozza a nyelv hátracsúszását.


Hogy sztk-ban csinálnak-e nem tudom.

2017. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!