Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után volt már akinek...

Foghúzás után volt már akinek begyulladt, elfertőződött?

Figyelt kérdés
Kedden voltam egy nagyon macerás húzáson. Nem kellett vésni, de 4 injekciót majd 3at bele kaptam mert szerintem be volt gyulladva. Lényeg a lényeg hogy ezután iszonyatosan fájt, még sosem volt húzásom egész este éjjel meg másnap toltam a fájdalomcsillapítót, mondván hogy biztos fájnia kell hiszen ez egy seb. Szerda este felhívtam a dokit, mert azt mondta rokonom hogy nem ez nem normális. Dokit azt mondta begyulladt ami elmúlik magától is de hosszú folyamat menjek be másnap. Így hát csütörtökön reggel odamentem, kipucolta, azt mondta kiesett a vérdugó és elfertőződött. Kimosta és tett bele ilyen jódos valamit, valamint felírt augmentin duo-t. Másnapra jobbnak kell lennie és kell kis idő míg hat az antibio. Direkt kérdeztem hogy mellett szedhetek e fájdalomcsillapítót vagy nem fog kelleni de húzta a száját jó mondom akkor kelleni fog. Na de mégis meddig? Szedem az antibiot, aznap kicsit jó volt éjjel nem kellett gyógyszer csak este, viszont tegnap este megint, éjjel megint, szóval most úgy voltam hogy 8 óránként (legalább nem 4) kellett bevennem gyógyszert. Viszont ma reggel vettem be 10 kor és most úgy érzem megint be tudnék venni, szóval most megint visszacsökkent 4 órára? Látom a sötét valamit benne, szóval az "új" vérdugó meg a jódos valami még benne van és mintha egyre jönne kifele tehát gondolom forr össze. Akkor mégis mi az istenért fáj? Most ez normális? Meddig fog fájni? Megint vissza kellene mennem? Elvagyok én így gyógyszerrel nem örülök neki meg nem egészséges de most aztán tényleg nem tudom mit kellene csinálnom. Nyilván ma semmit majd hétfőn lehet bármit is, csak nemtudom ez normális vagy ilyen hosszadalmas? Abban bízok hogy csak nem olyan szörnyűséges dolog ha azt mondta magától is elmúlna.. Valaki aki így járt?

2017. jún. 24. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csíkcserére mindenképp vissza kell menni és kontrollra is (a csík nem szívódik fel, szóval mindenképp ki kell szedni). A csíkot hétvégi fogászati ügyeleten is kicserélik. Fájdalomcsillapító csak akkor kell ha fáj is, szedni az antibiotikumot kell kúra szerűen (az első 1-2 nap nincs is hatása).

Ha nem múlnak a panaszok, akkor egy röntgen is szükséges lehet, hátha maradt bent egy szilánk ami kívülről nem látszik. Most viszont elsődleges lenne egy csíkcsere.

2017. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy esett ki a vérdugó?

Valamit elég rosszul csinálhattál.

Csíkcsere, kontroll kell mindenképpen.

El fog múlni a fájdalom, ahogy kezd hatni az antibiotikum, csak annak is idő kell.

Az egész probléma forrása, hogy (elmondásod szerint) gyulladásban volt a fogad és környéke, ilyenkor fokozottan áll fenn a későbbi szövődmény veszélye. A vérdugó kiesése pedig hab volt a tortán. Öblögettél? Cigizel?


Két húzáson vagyok túl. Egy fent, egy lent. Mindkét alkalommal gyulladás volt. A lenti komolyabb gyulladás volt, ott kürettálni is kellett a sebet. Ezért én fokozottan figyeltem mindenre. Megmaradt a vérdugó, húzott össze a seb, de minimális feszülés, fájdalom (gyógyszer nélkül is elviselhető) még napokig jelen volt húzás után. A gyulladás, ami miatt húzták nagyon lassan múlt el.

Neked a vérdugó kiesése miatt erősebb a fájdalom és lassabb a gyógyulás, de idővel jobb lesz.

Hétfőn keresd fel megint a dokit egy kontroll erejéig.

2017. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs csík.. Mikor beletette a jódos valamit ami ugy nezett ki mint egy boglya akkor megkerdeztem mikor fog ez kijonni azt mondta felszivodik.

Nem oblogettem es cigizek. Huzas utan fel kellett hivnom mert verzett azt mondta harapjak gezre jo lenne ha nem esne ki a verdugo. 3x haraptam gezre. Szerintem mar akkor nem volt verdugom. Most amit latok egyre kijebb jon az a valami benne gondolom az a verdugo. De akkor ha szepen gyogyul miert faj meg mindig? Mindenkepp felkeresem hetfon az orvost.

2017. jún. 24. 23:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Also rago fogam ha jol tudom 6os nak mondjak. Az antibiot csutortok este kezdtem. Augmentin duo 875mg/125 mg. Ambulancian dolgozo ismerosom azt mondta mar hatnia kellett volna ez lorugas.
2017. jún. 24. 23:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Így azért már másképp hangzik. Valószínűleg alveogylt rakott bele, ami tényleg felszívódik. Volt arcduzzanat vagy gennyes hólyag az ínyen a foghúzás előtt? A gennynek ugyanis ürülnie kell - ez egyrészt megnehezíti a gyógyulást, másrészt szükséges hogy vagy a fog helyéről vagy oldalról (ínyt vagy arcot megnyitva) ürülni tudjon a genny. Ebben az esetben a csíkozás a célravezetőbb (gennyes fognál egyébként a zsibbasztás nem hat - ezért is gondoltam hogy valószínűleg csíkozták).

A simán (genny nélkül) gyulladt terület ödémás (vérrel telt), és érzékeny a baktériumokra. Ezért sem szabad foghúzás után tejterméket fogyasztani, mert a laktóz bontó baktériumok miatt elfertőződik a friss seb. De más ételdarab sem maradhat bent a sebben, illetve a fogmosásra is oda kell figyelni.

2017. jún. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem volt gennyes, az arcom kicsit meg volt poccedve. Jegelem mivel hogy gyulldas csokkento. Igyekszem a fogmosassal bar eleg nehez igy.. azt olvastam valahol ha huzas utan begyullad annak a gyogyulasa nagyon hosszu folyamat akar 2 het is lehet. Embertelen neha ahogy faj komolyan mondom. Es kikeszit mar ez a tobb napos szenvedes. Fogytam 5 kilot mert enni nem tudok igazabol nincs is nagyon mit. Most jelenleg latok rajta ilyen feher valamiket az lepedek lehet talan? Vagy baci? Nem nagyon akarom piszkalni mivel hogy egyre kintebb van a dugo. ovatosan megprobalom azert megtisztitani. Most nem ertem mivan. Szinte beforrt de meg mindig beteg gyulladt. Mit fognak vele csinalni? Ezt mar csak nem piszkaljak fel ujra nem? Egyebkent szinte tuti hogy nem maradt benne semmi nagyon megnezte a doki meg is jegyezte hogy eleg szep nagy gyokere van.
2017. jún. 25. 07:53
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm járt így, neki a csont tört el, a fog árok, amiben a fog ült. Be is gyulladt neki. Ő is augmentin duót kapott, meg jódos cuccot cseréltek neki párszor, illetve kitisztították neki, és legalább 3-4 napig még rosszabbul volt, mint előtte, sőt neki az antibiotikum mellékhatásai is előjöttek, hányinger, fejfájás stb. 3-4 nap után lett jobban.
2017. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rontgent nem csinaltak. Gondolom mivel alapbol latta hogy tiszta trutyi fel sem merul senkinek hogy meg mas is lehet. Ma talan kicsit jobb 12 orat kihuztam fajdalomcsillapito nelkul. Fulemet erzem kicsit mintha fajna, elkepzelheto hogy rament vagy ez tokre fuggetlen?
2017. jún. 25. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!