Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt, nyitott fog vérzik....

Gyulladt, nyitott fog vérzik. Normális?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, jobb hátsó őrlő. 10 éve tömték be de begyulladt. Azóta szerencsétlen fogam 7 alkalommal gyökerkezelték. Most az utolsó gyökérkezelés során gyógyszeres tömés került a gyökérbe, majd rá ideiglenes. Az ideiglenes tömés kiesett, a fogorvosom szabadságon. Kb 3 napja nagyon fáj. Mivel volt már kezelésem ezért gondoltam, a tömés miatt feszülhet. Nem -bírtam tovább ezért egy tűvel kiszedtem a gyógyszeres tömést. Egészen a fájó pontig le tudtam hatolni vele. Ez volt 10 perce. Szivogatás közben éreztem egy fájdalmat, majd nagy adag gennyes veres köpet. Azóta nem vérzik nem fáj. Normális??
2018. márc. 10. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Még szerencséd, hogy nem törted bele a gyökérbe a tűt.

Bizonyára be volt gyulladva a tömés alatt, azt köpted ki, most nagyon vigyázz, hogy ne menjen bele étel, mert elfertőződik és akkor már húzás lesz a vége, de talán az is lenne a legjobb megoldás ha már ennyiszer gyökérkezelték.

2018. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húzásra megyek 20. Mert már nem -bírom
2018. márc. 10. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem normális. Egy teljesen gyökérkezelt fognak már nem szabad fájnia, hiszen a gyökérkezelés lényege az, hogy teljesen kiölik az ideget. Az orvosod nem végzett jó munkát, és a gyógyszeres tömés miatt be is gennyesedhetett. Menj el egy másik fogorvoshoz.
2018. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen a gyökérkezelés szempontjából tudom,hogy nem normális viszont maga a vérzés és a gennyes ürülés érdekelne. Azóta nem vérzik nem fáj. 3 dokinál próbálkoztam már, köztük 2 pesti . Nagyon sokba van már ez a fogam. Ezért mentem el 3 napja a körzetihez, hogy húzza ki . 20-ra kaptam időpontot plusz antibiotikumot . 3 napja szedem , nem javult. Ezért gondoltam a kipiszkálást. A körzeti azt mondta, hogy nyitva van . Ezek szerint nem volt.. végülis akkor a véres zöldes váladék a gyulladás kiürülése miatt volt ? Mostmár egyáltalán nem fáj..
2018. márc. 10. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a gyökér alatt vagy mellett gennyes tályog lehetett amit szívogatással ki is szakítottál. Ez jó. Azért nem fáj, mert a genny már nem nyomja az idegeket. De ez nem jelenti azt, hogy nem fog újra gennyes lenni. Ha tudod, akkor időnként szívogasd, ha meggyűlik újra gennyel akkor újra eltudod távolítani. Antibiotikumot szed továbbra is. 20-ra leviszi a gyulladást, és akkor nem fog fájni a foghúzás sem. (gyulladtan fájni fog, mert az érzéstelenítő nem fog használni)
2018. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ezert nem húzta ki, mert fájna. Most akkor szivogatom és szedem az augmebtint. Köszönöm!
2018. márc. 10. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!