Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Antibiotikum mikor hat a...

Igor Igorovics kérdése:

Antibiotikum mikor hat a gyulladásra?

Figyelt kérdés

Szerdán voltam fogászaton, mert bedagadt az egész arcom egy visszamaradt foggyökér miatt. Egész lent az állam alatt a nyirokcsomók is bedagadtak. A fogorvos megerősítette, hogy emiatt a foggyökér miatt van, de nem nyúlt hozzá,

mert már elkezdett lehúzódni. Másodikától lesz a szájsebész, mondta, hogy hívjam fel és ő majd ad időpontot, hogy mikor veszi ki. Írt antibiotikumot (Augmentin), amit azóta szedek, és bár javult a helyzet, pl lázam nincs, és a dagadás is lejjebb ment, még mindig kitartanak a tünetek, most épp az ínyem van feldagadva a fog mellett. Azt mondta, amíg nem megy le a gyulladás, addig nem szabad hozzányúlni, de már harmadik napja szedem az antibiotikumot és nem ment le. Meg én úgy tudom, hogy ha a fogbél gyulladt be, oda nem jut be az antibiotikum. Bár ez nem valószínű, mert szépen be van tömve, eredetileg is az íny fertőződhetett meg. Nem veszélyes ez így? Várjak még türelmesen az antibiotikum hatására? Esetleg az íny ki fog pukkadni magától? Vagy elmenjek holnap megint a fogorvoshoz? Meglepő, de olyan nagy fájdalmam nincs, ami elviselhetetlen lenne, gondolom sajnos a környékén már elég rendesen elhaltak az idegek.


2018. dec. 30. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum annyira tud hatni, amennyire a területre a vérárammal eljut. Nyilván a fogsor ebből a szempontból hátrányban van. De legalább nem terjed tovább a fertőzés. Az ínyedet óvatosan, fogkefe-fogkrémmel masszírozva, naponta sokszor (kétóránként) lehet, hogy tudsz segíteni azon, hogy a területről kiszabaduljon a genny és leapadjon.

Ahogy egyik régi fogorvosom mondta: "ha az emberek tudnának rendesen fogat mosni, nekem nem lenne munkám". És megtanított fogat mosni 28 évesen... rémesen szégyelltem magam, de igaza lett. A fogaim egészségesek, leszámítva az addig tömötteket.

2018. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hetet szoktak mondani, amíg kifejti, amit ki tud. Ínygyulladás lehet vírusos fertőzés következménye is.
2018. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!