Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő alatt szokható meg...

Mennyi idő alatt szokható meg az ideiglenes korona illetve hídtag?

Figyelt kérdés

Bal első alsó fogamat húzták a napokban. Sajnos a mellette lévők gyengék, így jobbra-balra 2-2 fogra helyezkedik majd a híd.


Ma kaptam meg az ideiglenes koronát, amit elvileg 3 hónapig viselni kell.


Érdekelne, hogy mennyi idő alatt lehet megszokni? Tudom hogy az a funkciója, hogy az alatta lévő lecsiszolt fogakat védje, de attól rettegek, hogy alá fog szuvasodni. Mert belül érzem a nyelvemmel, hogy mozog, öblögetésnél pl. a víz alá megy. Nektek is ilyen volt? Ez normális?



2019. febr. 14. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell 3 hónapig?

Nekem hármat húztak, 1 hónap után mondta az orvos, hogy màr meg lehetne csináltatni a végleges koronát, csak akkor meg más jött közbe és vègül majdnem 4 hónap lett :S

Nekem fent előre került az ideiglenes 6 fogra, az első kb 4 napban minden pillanatban idegesített, sírhatnèkom volt annyira szr volt, (mondjuk nekem nagyon vastagra és nagyra csinálták) de ahogy teltek a napok kicsit jobb lett. Megszokni annyira tudtam csak, hogy nem zavart annyira, de folyton éreztem, hogy valami idegen dolog van a számban.. De ha neked tökéletesre csinálták max 1 hèt szerintem.


(A rendes korona ma 1 hete került fel, 9ből hàrommal van bajom, ezt hiába hangoztattam minden alkalommal az orvosnak is, szrt rá, mèg szerencsére nem végleges ragasztóval tette fel, úgyhogy remélem hajlandóak mèg alakìtani rajta)

2019. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát nekem is elég pufi és mintha kicsit billegne is. :(

Állitólag 1 hó múlva nekem is ránéznek és meglátják, jöhet-e a végleges.

De zavar, h ugy érzem alá megy pl. folyadék. Te is éreztél ilyet? Nem féltél h alászuvasodik a lecsiszolt fog?

Milyen problémáid vannak a véglegessel? Kihez jársz? Ezek szerint neked is 5ös hid van?

2019. febr. 16. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!