Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akkor mégis kinek higgyek?

Most akkor mégis kinek higgyek?

Figyelt kérdés

bölcsességfog téma.

1. fogorvosom készített panoráma röntgent, azt mondta ne aggódjak, van helye a fognak kinőni. Csak dörzsöljem a fogkefével hogy segítsem


utána eltelt egy idő, néha éreztem, hogy fáj majd egyik nap egyre jobban fájt, ezért elmentem egy másik orvoshoz mert épp nem voltam otthon.

Fogadtak is sürgősségben mert nagyon fájt, kaptam bele valami vattacsíkot ami fertőtleníti mert begyulladt.

Ez a fogorvos is csinált röntgent, azt mondta, hogy a fogam leállt a növekedésben, ennél jobban nem fog kijönni, csak az a gond, hogy az íny rá van nőve ezért is gyulladt be.


Visszamentem kontrollra a 3. fogorvoshoz, mert akkor épp ő volt benn. Megnézte a röntgent és közölte, hogy nincs helye a fognak kinőni ezért ki kell húzni. Ő szájsebész is ezért időpontot is tud adni.


2019. máj. 7. 10:14
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez túl komplex, nem lehet egy felvételből kiindulni, na meg számít a beteg panasza is. Ha fáj, be van gyulladva, akkor ha el is múlik, pár hét múlva megint szenvedni fogsz tőle. Egy sebész meg mindenképpen a húzás mellett fog dönteni, akármi is történik, nekem is állandóan ki akarják szedni az egyiket, de nincs vele semmi gond.
2019. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt. Összevissza mondtak mindent, a fogorvos szerint eszembe ne jusson kiszedetni, mert a beavatkozás veszélyes is lehet, mert nagyon mélyen van a fog. Aztán a szájsebész szerint akut gyulladásban vannak, ki kell kapni őket. Másik szájsebész (főorvos) szerint a fájdalmaim (állkapocs) nem a bölcsességfog okozza, ezért ne vetessem ki, sokkal rosszabb, amikor gyógyulnak a sebek...

Hetekig vergődtem, aztán végül rászántam magam és kiszedettem kettőt, azóta azon az oldalon nem fáj az állkapcsom..

Még bent van egy, az még fáj...de ki fogom szedetni azt is rövidesen..

Szóval én azt mondom, ha nincs helye kinőni, ami a röntgenből abszolút megítélhető, akkor keress egy jó szájsebészt és szánd rá azt a pár napot/hetet. Utána jobb lesz. Kitartás!

2019. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De nyilván, ha nincs panaszod, az más. Nekem fájt az egész állkapcsom, fejem, a bölcsességfog feletti ínyen megjelentek fehér pontok...szóval nőtt volna.

Barátnőmnek is ugyanígy fekszenek az ínyében, neki is ki akarták szedni, de neki semmi panasza velük.

2019. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy laikusként nem tudom megítélni, de érzésre az a gond meg a 2. doki is azt mondta, hogy rajta maradt az íny és az gyullad be.. Akkor miért nem lehet felvágni csak az ínyt ami beborítja?
2019. máj. 7. 13:23
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert visszanő, meg hegesedik.
2019. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egy gyulladt szövet meg nehezen kezelhető és nem vágják fel csak úgy, előbb a gyulladást kell kezelni.

De ugye ez attól is függ, hogy neked milyen panaszaid vannak, mennyire súlyosak, mekkora fájdalmaid vannak.

2019. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!