Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek, hogy elkerüljem a...

Mit tegyek, hogy elkerüljem a fertőzést?

Figyelt kérdés

Home office-ban vagyok már hetek óta, de a holnapi nap berendelt a főnök az irodába. Nagyon megijedtem, mert mostanában már a boltba meneteltől is rettegek (ez az egész koronavírua helyzet nagyon felerősíti a pánikbetegségemet és a hipochondriámat). Természetesen nem fogok tömegközlekedéssel menni, hanem gyalogolok, bármennyire is utálom. De ezen kívül mit tudok még tenni? Maszkom, kesztyűm nincs, nem kaptam már, kézfertőtlenítőm van és kézmosási lehetőség is van az irodában.

De nagyon félek, hogy elkapom a koronavírust. Tudom, hogy nem tartozom a veszélyeztetett korosztályba, de fiataloknál is okozhat nagyon komoly tüneteket.

Mit tegyek, hogy megnyugodjak egy kicsit és hogy minimalizáljam a fertőzés lehetőségét?

(Igen, tudom, hogy vannak, akik naponta be kell, hogy járjanak a munkahelyükre és nem lehetnek home office-ban, és örülhetek, hogy eddig abban voltam. Nem panaszkodásnak szánom a kérdést.)

Köszönöm!

23/L



2020. ápr. 1. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj gyalog vagy a saját bringáddal. Ha nem mész közel emberekhez, nem kell maszk sem, de ha ennyire félsz, tekerj az arcodra sálat (vagy egy nem használt pólódból varrj össze több réteget s azt tedd maszk helyett), tegyél napszemüveget és egy sapkát ami a füledet védi (mert a fülön is terjedhet!!). Kesztyűnek jó a vászon kesztyű is, de legyen nálad kettő, egy menet és egy jövet. Ha nincs, próbáld meg az ajtókat a könyököddel, karoddal kinyitni, a lényeg, hogy a bőröddel ne érintkezzen semmi kinti tárgy. Amikor beértél az irodába, vedd le a kinti cuccaid, hagyd valahol távol magadtól őket, hazafele pedig használd a csere adagot (kesztyűnél és sálnál). Az irodában, ha lehet, ne üljetek ketten ugyanabban a légtérben, ha van kollégád, menj át egy másik térbe, ahol nincs senki. Érkezéskor moss kezet jó alaposan (fél perc, sok szappan), megmoshatod az arcod is úgyanígy, de vigyázz, érvényes a karral való ajtó nyitás, ne a csupasz bőröddel. A lényeg, hogy a csupasz bőröddel ne nyúlj sehová, wc-hez se, csaphoz se stb. Én mindent a könyökömmel oldok meg :)

Ha hazaértél, a mosható dolgokat be a mosásba, a kabátodat, cipődet tedd félre valahová, ahol nem jársz. A vírus max 18 órát életképes, utana felveheted újra.


A legfontosabb tudnivaló, hogy a vírus az ember zsírját használja fel a szervezetbe jutásra, a saját zsírodat beengedi a tested. Ezért jó a szappanos mosakodás, mert semlegesíti a zsírt a kezeden, arcodon, testeden, ahogyan az alkohol is (gondolj arra, hogy kiszárad a bőröd, amikor kék szesszel letörlöd). Így a testzsírtól kell megszabadulni és nem engedni, hogy a füled, szemed, orrod és szájad közelébe kerüljön a vírus.

2020. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 1. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos kérdés.


Kell érintkezned emberekkel is?

2020. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha minden jól megy, akkor nem nagyon kell a kollegákkal érintkeznem.

De nagyon félek. :/

2020. ápr. 1. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:

kerüld ki a nagyobb tömeget, ne nyúlkálj a kezeddel a szádhoz, szemedhez.

ne vedd a szádba, amit piszkos kézzel megfogtál.

2020. ápr. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyeljen a higéniára!

Erősítse az immunrendszerét! Friss zöldség - gyümölcs

napi fogyasztása + C vitamin!

És lehetőleg kerülje el a tömeget!

2020. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Update: A jövő héttől kötelezően be kell járni naponta, vége a home office-nak. Rettegek.
2020. ápr. 15. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Napi 1000-1500mg aszkorbin, falvonoid, d vitamin. Akár lehet algát os fogyasztani meg ezüst kolloid.
2020. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!