Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Immunis lennék a himlőre?

Immunis lennék a himlőre?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok, de piciként állandóan öleltem a himlős társaimat és sehogy sem kaptam el. Valamint már 20 vagyok, de az évek alatt sem jött ki rajtam. Valószínűleg gyerekkorom óta immunis vagyok rá, vagy van esély arra; hogy egyszer majd a saját gyermekem fertőz le?

Óvodában se kaptam el, valamint a barátaimtól sem pedig távolságot sem tartottam tőlük. Pár napja a lábamon megjelent pár piros viszkető pötty, de se lázam se semmi. Valószínűleg rovar/szúnyog csípés, mivel halványodnak.



2020. ápr. 2. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, de attól nem kell tartanod, hogy el fogod kapni, mert általános iskolában adtak védőoltást, ami ez ellen is véd

nekünk legalábbis volt (5. vagy 6. osztályban), feltételezem máshol is

2020. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt diftériád is?
2020. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-es köszi a választ. Kaptunk mi is oltást ötödik/hatodik környékén; de már elég rég volt :D

#2-es: nem rémlik

2020. ápr. 2. 11:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én se voltam himlős 😿😿😿😿
2021. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!