Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A pattanásszeru (de szinte...

A pattanásszeru (de szinte kinyomhatatlan) szemölcsökre, esetleg van egy ket egyszerubb házi pratika? (A szigetőszalagozás, vagy a fokhagyma bevált bárkinek is?)

Figyelt kérdés
Egyelőre egy kicsi szemölcsökről van szó (ha egyáltalán azok), inkább egy kinyomhatatlan pattanáskent irnám le, egyik a talpon, másik a köldöktől egy 20 centire jobbra, a harmadik pedig a kezfejen (egyik sem fáj, max ha kapargatom, vagy nyomogatni próbálom) Tudom, hogy bőrgyógyászat kellene, csak sajnos tartózkodási cím hiányában elutasítanak (alberletben vagyok, es van TBm pedig), plusz a koronavírus miatt gondolom nem egy fontos prioritású a bajom;
2020. aug. 9. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Fontos lehet. A bőrproblémáknak, bőrtüneteknek lehetnek súlyos okaik is.

Akkor irány oda, ahova be vagy jelentve. Nem szabad elhanyagolni.

2020. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég sok vizsgálatom volt már az elmúlt pár hónapban, pl szívre, mellkasra, koponya MR, vese működés vizsgálat, teljes neurológiai vizsgálat stb. Nem találtak semmi súlyosat, egy bőrgyógyásznak is mutattam már, bár nem hivatalosan, és legyintett, hogy csak kis ,,elváltozás''. Ennek ellenére valami házi praktiával megpróbálkoznék.
2020. aug. 9. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:

"egy bőrgyógyásznak is mutattam már, bár nem hivatalosan,"

Ezt hogyan hoztad össze?

Először is: "a koronavírus miatt gondolom nem egy fontos prioritású a bajom"

Te miről beszélsz? Ez a rész már régen lecsengett.

Másodszor: Nem voltál bőrgyógyásznál (ezt te írtad), és senki nem utasít el tartózkodási cím hiánya miatt, esetleg megkérnek, hogy jelentkezz a körzetileg illetékes rendelésen.

Harmadszor: Magánrendelésre bárhol, bármikor mehetsz akár abban a városban laksz, akár nem.

Negyedszer: Mit akarsz szigszalaggal, meg fokhagymával, mikor azt sem tudod hogy mi van rajtad?

"pattanásszeru (de szinte kinyomhatatlan) szemölcsökre" Ettől még a bőrgyógyász is lehidalna.

2020. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, lemaradt! "Elég sok vizsgálatom volt már az elmúlt pár hónapban, pl szívre, mellkasra, koponya MR, vese működés vizsgálat, teljes neurológiai vizsgálat stb."

Ők nem ezt keresték.

Ezek a vizsgálatok nem ezért voltak.

2020. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nem találtak háttérbetegséget. A bőrgyógyászhoz egy furcsa módon sikerült eljutnom, de alapvetően elutasításra kerültem volna, a tartózkodási cím hiánya miatt. Egy akut betegséggel kellett a bőrgyógyászatra mennem és közben rákérdeztem erre is. Egyébként ha ilyen rosszindulatú kommented van, hogy csak vitatkozni akarsz, miért kell egyáltalán válaszolni? A szigetelőszalag és fokhagyma egyébként egy házi pratika, főleg azok válaszát vártam volna, akik már próbálták. :)
2020. aug. 9. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!