Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ėn ugy tudtam idàig, hogy a...

Attila Bé kérdése:

Ėn ugy tudtam idàig, hogy a banànban sok a magnėzium. Most olvastam Wikipediàn, hogy nem. Mi az igazsàg? Mennyi kell belőle, hogy a D3 (10mikrogramm) rendesen felszivodjon?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Banánban a Kálcium a sok. Ezt onnan tudom, hogy volt már kalcium-oxalat vagy milyen, vesekövem és azt mondta a doki miután már véget ért az egész macera, hogy a banánt kerülni kell, mert rengeteg benne a kalcium illetve adott egy javallatot is, hogy mit lehet és mit nem.
2020. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mihez képest? Az almához képest tényleg sok, az olajos magvakhoz képest viszont elég kevés.

Ha csak banánból jutsz magnéziumhoz, kell belőle legalább 10 db, de annyit nem kellene belőle enni, túl sok lenne a kálium.

2020. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor mivel potoljam a magnėziumot? Ha lehet, termėszetes gyūmölccsel, nem tablettàval.
2020. nov. 2. 22:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Napraforgomagbol (ami a multiknàl is kaphato, szotyi) mennyi kell egy nap (a d3 normalis felszivodàsàhoz, valamint a szervezet normal működėsėhez)?
2020. nov. 2. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A napraforgómagban kb. feleannyi magnézium van, mint a mandulában, kesudióban. Viszont sokkal több benne az omega-6 zsírsav, emiatt nem valami jó.

Azt javaslom, hogy ne egy, hanem többféle ételből próbáld bevinni a magnéziumot. A fentieken kívül a tökmag nagyon jó forrás (talán a legjobb), de ehetsz még földimogyorót, étcsokit, avokádót, zabpelyhet, halakat (lazac, makréla), 1-2 banánt, spenótot is. A kávéban, krumpliban, hüvelyesekben, fodros kelben is van magnézium, bár kevesebb.

2020. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi magnézium a szervezetedben is van, amennyi 400 NE D3-vitamin hasznosulásához kell. (Nem a felszívódáshoz, hanem a hasznosuláshoz kell.) Alapból a szervezet nem magnéziumhiányos, tud kezelni ennyi D3-vitamint.
2020. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!