Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elhittétek, hogy a koronavírus...

Elhittétek, hogy a koronavírus ellen csakis maszkkal, távolságtartással és oltással lehet védekezni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 13. 08:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljes mértékben
Nem, van sokkal hatékonyabb módja is a védekezésnek
Valahol a kettő között
33 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem hittem el.Ez jelenleg a tény.

Tényt nem elhiszek,hanem elfogadom,vagy nem fogadom...

Hanem...?

Mivel lehet védekezni?

Fent maradt a hangsúly!

2020. nov. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
+ rendszeres kézmosás-fertőtlenítés. Mert mivel mással szerinted? Ha vallásos vagy még imádkozhatsz is max.
2020. nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

Én tövig beszoptam a dolgot, mert:

1. elhiszem, hogy a KN95/FFP2 maszkkal érdemben csökkentem annak esélyét, hogy mást megfertőzzek cseppfertőzéssel,

2. elhiszem, hogy - az amúgy is kényszeres kézmosásom mellett - a kézmosással érdemben csökkentem a fertőzés továbbadását egy olyan vírusnál, amí úgy tűnik "betokozva" vagy mi, képes hosszú órákig kibírni,

3. elhiszem, hogy, ha távolabb állok az emberektől akkor a cseppfertőzés hozzájuk eljutását rólam nagyon, vagy ha nem is találkozok velük, akkor teljesen megelőzöm,

4. elhiszem, hogy, ha a nagy kockázatú fertőző betegségekre (feketehimlő, torokgyík, rubeola, mumpsz, sárgaláz stb.) eddig az oltásokkal tudtunk sok emberéletet megmenteni, akkor a tavaszi hullámban a téli influenzánál 5-ször nagyobb halálozást produkáló Covid-19-re is a legnagyobb valószínűséggel ez hat, ezzel lehet védekezni,

5. nem hiszem el, hogy a böjtölés során bekövetkező energiabevitelkiesés, vitaminkiesés stb. ne lenne a szervezet számára erőforrásmegvonás, azaz gyengítő hatású.

Aki nem így gondolja, attól 2+ méter távolságot kell tartani.

2020. nov. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem elhiszem, hanem tudom mivel már korábban tanultam mikrobiológiából az ilyen típusú vírusokról. Eddig is így védekeztem ellenük. Orvosi rendelőbe csak maszkban mentem mert nem akartam megfertőződni várakozás közben. Jó, hogy most már nem néznek hülyének miatta és forgalomba kerültek az kn95 maszkok amik hatékonyabb védelmet nyújtanak.
2020. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
kényezeres kézmosást felejtsétek el le fogjátok nullázni az immun rendszereteket
2020. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
5. Ezt tudományosan is alátámasztanád? Egy mellelhatása lehet. Kiszárad a kezed ha nem jó minőségű szapannal mosod semmi más.
2020. nov. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
nincs szükségem semmit alátámasztani, nem biológus diplomám van. Saját tapasztalatm bőven elég. Aki túl steril környezetben él allergiás lesz, mivel a szervezetnek nincs mivel küzdenie így pollenre is bereagál. Hidd el a túl fertőtlenítés miatt lesznek itt bajok.
2020. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
2020. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
2020. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem viszont igen. :) Az tény, hogy az Antarktiszi tartózkodás után leepült immunrendszerrel jönnek vissza a kutatók és azcelső repterről sokuk megy a kórházba olyan vírusok és kórokozók miatt amit más meg sem érez. De a kézmosás rész ezen nem oszt nem szoroz. Nehéz ilyen téren meghúzni a határt mert azért az ember sem arra lett kitalálva, hogy milliós nagyvárosokban éljen. Sajnos most a járvány miatt muszáj védekezni. De a kórokozók így is körülvesznek nem steril a környezet mint az Antarktiszon. Akinek pl van kutyája már védett az immunrendszer leépülése ellen.
2020. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!