Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 13 éves vagyok én még nem...

13 éves vagyok én még nem voltam bárányhimlős (többi lent)?

Figyelt kérdés

nah szóval hogy 13 éves vagyok és még nem voltam bárányhimlős és az jutott eszembe hogy ha nem esek túl rajta mondjuk 10 év múlva se és már lesz gyerekem és akkor én tőle elkaphatom?..(be vagyok oltva de kitudja) és van a lappangási idő ami már fertőz és én nagyon félek tőle mármint a bárányhimlőtől és a majd a gyerekemet is beoltatom akkor ő sem lehet az mondjuk oviban vagy ilyesmi?

amúgy ne nézzetek hülyének csak láttam egy filmet a bárányhimlőről.. majdnem elhánytam magam..:/


2010. aug. 13. 21:36
 1/8 anonim válasza:
Én 23 évesen kaptam el a bárányhimlőt a keresztlányomtól ha ez vigasztal. Ma már van egy 18 hónapos lányom, ő megkapta a védőoltást, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz bárányhimlős, csak a betegség lefolyása nem lesz annyira durva.
2010. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 37 vagyok és nem voltam. Gondolom már nem is leszek, a közvetlen közelemben természetesen többen is megkapták már, tehát érintkeztem bárányhimlős beteggel, mégis védett vagyok valamiért.
2010. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Fúúúú! Én 15 évesen kaptam Bárányhimlőt! Elég kellemetlen volt, gusztustalan kiütések, nem tudtam kényelmesen aludni, feküdni, ülni mert mindig valami fájó hólyagra helyezkedtem.

Voltam oylan balszerencsés is, hogy a kiütéseim átterjedtek a torkomra! Nah! Azzal a fájdalmas kiütéssel teli torokkal enni vagy inni nem éppen kellemes, plusz az állandó magas láz, nagyon rossz közérzet, mindez minimum 2 hétig tart... Ez bizony kemény megpróbáltatás! Egyébként szemétnek fogsz tartani de kívánom, h kapd el mert aki 1x átesett rajta az még1x nem fog. És ha később kapod el abból nagyobb gondok is lehetnek mint egy ocsmány és kellemetlen kiütésekkel teli betegség!:)

Bocs!:(

2010. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..

azt hittem hogy ha majd a gyerekem be lesz oltva akkor ő se és én sem kapom el..


utolsó: én is azt kívánom hogy kapnám el.. vagyis nem most hanem még kis koromban..de arra meg nem lennék képes hogy egy bárányhimlőssel direkt találkozzak hogy elkapjam.. amit leírtál.. hát nem élném túl: D

2010. aug. 14. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez valami urban legend, hogy nem lehet tobbszor elkapni, mert de, csak ovsomornek hivjak:) Mondjuk azt nem elkapod, hanem ha mar atestel a baranyhimlon, akkor az immunrendszer gyengulesevel a virus reaktivalodhat, ez az ovsomor. Csak azokra nezve veszelyes, akinek meg nem volt baranyhimloje.

Egyebkent a felnottkori baranyhimlo sokkal veszelyesebb, mint a gyerekkori, en nem oltatnam be a gyerekemet..

2010. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát igen de ha hagynám hogy a gyerekem elkapja akkor én is elkaphatom és amint írtad felnőtt korban már veszélyesebb és én sem akarok majd betegen feküdni ha annyi tennivalóm lesz: D
2010. aug. 14. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Sose voltam bárányhimlös (22N), ellenben a szintén "1szer elkapható" skarlátot 4szer kaptam el. De ne félj töle!
2010. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
anya 50 éves, neki még nem volt... mikro a tesója kiskorában elkapta befektették mellé az ágyban, de nem kapta el (mert ugye a lappangási idő alatt fertőz)
2010. aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!