Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Duzzadt, fájó nyirokcsomó a...

Duzzadt, fájó nyirokcsomó a tokám környékén, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hónappal ezelőtt megjelent egy DIÓNYI NAGYSÁGÚ csomó a torkomnál, a "tokámban", (talán ha pontosítanom kéne, az állcsúcsommal egy vonalban.) Eleinte nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de egyre inkább aggaszt, mivel egy hónap után sem történt változás. Elmentem fül-orr-gégészetre, ahol mindent rendben találtak, ultrahanggal igazolták, h biztosan nyirokcsomó, és nem ciszta. Kaptam rá antibiotikumot, de nem vitte le. (Ezzel kizárva a bakteriális fertőzés lehetősége.) Azóta is ott van a csomó, érzékeny érintésre, fáj és kellemetlen. Járt már más is hasonló cipőben? Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet ez, vagy hova fordulhatnék?

Háziorvos, belgyógyász, fül-orr-gégész, bőrgyógyás sem tudott mit mondani rá. Lehet, hogy vírus? Vagy elképzelhető, hogy mononukleózis? Valakinek volt már ezutóbbi, hasonlonló tünettel?



2021. jan. 16. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Antibiotikum kell, gyorsba!
2021. jan. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szedtem antibiotikumot, 2 hétig, fül orr gégész írta fel

De nem hatott...

2021. jan. 21. 23:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy arra az antibiotikumra nem múlt el egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem bakteriális a fertőzés. Érdemes felkeresni orvost. Elvileg lehet mononukleózis, de sok dolgot meg kell nézni a diagnózis felállításához.
2021. jan. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!