Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki ajánlana valami jó...

Katona Dius kérdése:

Valaki ajánlana valami jó házi módszert savtúltermelésre? Hosszú évek óta problémám, hogy túl sok a savtermelésem. Quamatel 40mg-os gyógyszert szedek rá, de néha még az is kevés.

Figyelt kérdés

Illetve hetek óta megy a hasam, próbáltam Sumetroimot rá, de ahogy elfogyott, újra előjött a probléma. A házi orvosom elintéz annyival, hogy szedjek hasfogót, de örökké azt sem szedhetem. Szeretném elhagyni a Quamatelt, hátha így több év szedése után már ez okozza a gondot, de megfelelő alternatíva nélkül nem fogom tudni letenni.

Nem tudom, a hasmenésemmel pedig mit tudnék kezdeni. Egyre gyengébb vagyok és már szellemileg is kezdek belefáradni a hetek óta tartó kínlódásba.

A jelenlegi helyzetben, ha nem vagy covidos, tesznek a fejedre, én legalábbis ezt tapasztaltam, így nem tudom hova tudnék fordulni.



2021. ápr. 21. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Szia. A savra próbáld ki a tejet, nekem az szokott segíteni. A hasmenésre meg próbálja meg egy pár hétig diétázni, egy próbát megér szerintem. De a hasmenés a stressztől is lehetséges ha jól tudom, úgyhogy próbálj meg ezeken változtatni. :)
2021. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Tejtermékekről azonnal állj le. Szedj folyamatosan probiotikumot, legalább egy évig.

Próbálj ki többféle diétát.

Lehet, hogy vehetnél egy gyógyszertári tesztet gluténérzékenységre. Elvileg otthon is meg tudod csinálni. Én mondjuk kétszer próbáltam és nem jött össze, de hátha neked sikerül.

Aztán ha most esélytelennek látod a kivizsgálásokat, kísérletezhetsz diétákkal. Valószínű valami ételérzékenység miatt vagy refluxos. Első körben a tejet iktasd ki. Aztán kipróbálhatod néhány hónapig a paleo diétát. Vagy vegetáriánus/vegán étkezést.

Próbálkozz, a savlekötő csak tüneti kezelés.

Annyit tudjál, hogy a gluténmentes diétának csak nagyons zigorúan van értelme, egy morzsa felboríthat egy éves diétát, mindennek meg kell nézned a csomagolását, mert még a májkrémben is van glutén, szóval én diagnózis nélkül nem bírnám végigcsinálni hosszútávon. És ha diétázol, utána már nem biztos, hogy ki tudják mutatni a gluténérzékenységet.

Én gyanítom, hogy az vagyok, de 10 éve nem tudom kivizsgáltatni. Mondjuk a fél életemet nem is akartam orvosi rendelőkben tölteni.

Mindenesetre a tej elhagyásával és esetleg később, ha jobban vagy, laktózmentes tejtermékekre való átállással lehetséges, hogy a refluxod enyhülni fog.

Nekem is jobb lett, nekem nagyon durván irritálta a savgőz a légutakat, majdnem egy évig köhögtem, zsíros/olajos kajákat nem bírtam, de az egy éves probiotikumkúra sokat segített. Emellé szedhetsz cinket és magnéziumot.

2021. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon sok felnőttnek okoz gondot a tej, mert leáll a laktázenzimtermelés. Ez lehet fokozatos is, amikor csak refluxos tünetek vannak, aztán évek múlva már egyértelmű hasmenés, stb. tejtermékek fogyasztása után közvetlenül.
2021. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

#2es válaszoló. Úgy 3 hónapja áttértem a laktózmentes termékekre, mert azt hittem, az lesz a baj. Régóta nem bírom a tejet sem, mindig meghajtott, egyedül csak sajtot vagy joghurtot szoktam enni, azokból már laktózmenteset fogyasztok.

A vegetáriánus, vegán étrend szerintem nem menne. Nem eszek sok féle húst, de a csirkemell például rendszeres elem a tányéromon, arról nem hiszem, hogy le tudnék mondani. Zsírosakat nem nagyon fogyasztok, olajosokat... Azokat igen, de igyekszem mindig olyan kevés olajjal elkészíteni az ételt, amennyivel csak lehet.

Magnéziumot évek óta szedek, a cinket majd kipróbálom.

2021. ápr. 21. 19:34
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy a tejet teljesen el kéne hagynod és mindent, ami tartalmazza. Még a chips-ben is van, szóval figyelni kell, engem az is meghajt. Én csak a laktózmentes dolgokat bírom, de így is gyakran van hasmenésem. Biztos, hogy a tej a fő ludas, csak én tejes kajákra szocializálódtam, nem nagyon megy a teljes leállás. A csirkemell az emésztésnek nem tesz rosszat, könnyű hús. Én nem eszem már, mert sajnálom az állatokat, de rosszat biztos nem tesz az emésztésednek.
2021. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a napraforgó olaj volt a bűnös a tejjel és a xilittel. Mire rájöttem, majd bele őszültem, mert mindenbe tesznek.


Kezdj el naplót vezetni, mikor mit eszel és mikor vannak tüneteid.


Nekem a hasmenés a laktóztól azonnal jött, de csak 1.5-2 nappal később jelentkezik a tejfehérje hasfájàsként. A napraforgó olaj meg 3 órával később szintén hasmenésként, a xilit haspuffadàsként 2-6 óra eltéréssel.

2021. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha esetleg elkezdem mégis a glutén mentes diétát, kb mennyi idő lenne, mire érezném a hatását? Ha teljesen szigorúan tartom, mennyi idő kell, hogy az emésztésem javuljon? (Amennyiben tényleg gluténérzékenységről van szó)
2021. ápr. 25. 08:05
 8/14 krwkco ***** válasza:

#2 #7

Gluténérzékenység esetén elsősorban az a hatás, hogy az immunrendszer megtámadja és elsorvasztja a bélbolyhokat. Vas és B12 felszívódási zavar és súlyos vérszegénység alakulhat ki maradandó károsodásokkal. A bélbolyhok gyógyulásáról olyasmit lehet olvasni, hogy kb. 3 hónap alatt állnak helyre.

A DM-ben is lehet tesztet kapni gluténérzékenységre. A legbiztosabb eredményt a gyomortükrözés során vett minta adja. Gondolom, hamarosan újra hozzáférhető lesz ez a vizsgálat is.

2021. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, mert nincs rosszabb a bizonytalanságnál. Meg annál, hogy magamnak kell kikísérleteznem, ugyan mi bajom lehet!?


A "teljes gyógyulást" értem, hogy hosszú idő. (Tudom, ebből nincs teljes gyógyulás, csak tünetmentesség.)


De kb. mennyi idő, míg a hasmenés elkezd abba maradni? Vagy az is kitart addig, míg az össze bélbolyhocska helyre nem áll?

2021. ápr. 25. 10:27
 10/14 krwkco ***** válasza:

Kérdező:

Ha van rá 30-60 ezer forintod, vannak komplex laboratóriumi vizsgálatok emésztési problémákra. Pl. a synlab.hu-n.

A savtermelés csökkentésére háziszerként egyébként szóbajöhet az Optacid vagy az almaecet.

De ha hosszútávon hasmenésed van, azt nem csak a savtúltermelés okozhatja.

2021. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!