Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi idő alatt éri el a...

Mennyi idő alatt éri el a "piros" csík a szívemet fertőzés esetén?

Figyelt kérdés
Szombaton megvágtam magam a konyhai ollóval. Elég csúnyán szétnyílt a kezem,de nem mentem dokihoz,mert tavaly nagyjából ugyan ebben az időben kaptam tetanuszt. De anyosom meg a "piros" csíkjával ijeszget...
2008. dec. 7. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

A piros csík csak ritka esetben jelentkezik, mint figyelmeztető jel! Gyakran nincs semmi komoly jele a fertőzésnek lappangás alatt!

Reggel azonnal menj dokihoz, és adasd be a tetanusz-szérumot, mert úgy emlékszem csak fél évig érvényes egy adag, (de ha 1 évig, akkor is már a legvégén vagy)!

A fertőzés lappangási ideje ált. 1-2 hét; néha azonban csak 5 nap, de előfordult, már 15 hét lappangás is.

A lappangási idő függ attól, hogy milyen mély a seb, és mennyire van messze a szívtől. A sebet nyisd fel, ha be van zárulva, H2O2 oldattal v. egyéb orvosi fertőtlenítővel fertőtlenítsd ki és ne kötözd be(max. lazán), de semmiképp ne ragaszd le, tartsd tisztán (az anaerob kórokozók különösen érzékenyek az O2-re, ezért a szaporodás, életciklus nagymértékben lelassul, ha a sebbe jut oxigén a levegőből. Akár az éjszakai ügyeletre is elmehetsz, szerintem ott is ellátnak.

2008. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%

ez a piros csík dolog butaság, nincs ilyen :)


kezeld le esetleg betadinnal, nem lesz belőle baj, ne aggódj :)

2008. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Miért lenne butaság?...Nekem is volt 10 éves koromban, mikor elestem, a tenyeremet "elvágta" egy hegyes, alacsony kerítés, és utána belevágtam a porba...Estére vettük észre, és elég gyorsan haladt, kb. 2 cm-t, amég elértünk a korházba (pedig közel van, max. 10 perc kocsival). Amugy ha van piros csík, akkor azt látod, a vágás pontjából indul ki. Sztem nem árt, ha meglátogatsz egy orvost.
2008. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Butaság? Hát, akkor te elég buta vagy!

Osztálytársam egyszer majdnem meghalt éjszaka kellett bevinni az ügyeletre a te nem létező piros csíkod miatt. Egy másikat pedig kutya harapott meg és neki is ment fel szépen a csík. Egyébként szerintem az nem napok alatt megy hanem nagyon hamar. Mindenesetre menj el orvoshoz mert komolyabb baj is lehet.

2008. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
A piros csík a vérmérgezés jele,ami a sebből indul ki,általában 2-3 órán belül. Tetanuszt adnak rá.
2008. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok,ha kaptál 1 éven belül,akkor védve vagy.
2008. dec. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2008. dec. 8. 08:33
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
ha legközelebb orvosnál jártok kérdezzetek rá, mert valóban nem létezik
2008. dec. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, létezik. Láttam. Persze természetesen, nem egy nyílegyenes élénkpiros vonalat kell elképzelni, hanem egy vörös színezetű elmosott szélű vonalkát, ami a vivőerek mentén halad. Vagyis benne.
2008. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutyám a hegyes fogával hasította fel a kezem 2 éve. Rendesen volt piros csík. Kaptam rá tetanuszt és el is tűnt...
2008. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!