Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kizárólag fehér húsokat...

Kizárólag fehér húsokat fogyasztó/vegetariánus/vegán, emellett rendszeresen sportoló huszas-harmincas éveikben járó személyek, ti miért oltattátok be magatokat?

Figyelt kérdés

A ti életmódotokban gyakorlatilag semmiféle rizikófaktor nincs, ha el is kapjátok ezt a halálos, pusztító kórt, szerintem vagy meg sem érzitek, vagy minimális tünetekkel átvészelitek három nap alatt.


Mi motivált titeket az "oltakozásra"?


2021. szept. 7. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Vegánként és sporoltóként nem oltattam be magam, mert egyelöre bizonytalan vagyok.
2021. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
OLvass utána, sem az egészséges életmód, sem a sport, sem a fiatalság nem vég meg a covid ellen, söt böven vannak, akik ilyen feltételek mellett belehaltak, vagy igen komolyan megbetegedtek, és nem három nap, hanem több hónap telt el, mire megint normális étetet tudtak élni!
2021. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
harmincas, versenyszerűen bringazó/edző volt kollégám még hónapokig fulladt minimális megterhelés hatására is. szetintem ez senkinek nem hiányzik. önmagában az egészséges életmód nem garantálja, h nem lesznek long covid tüneteid pl.
2021. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Minek általánosítasz? Makkegészséges emberek is feküdtek súlyos betegen kórházban, akik közül sajnos meg is haltak többen...

Kizárólag fehér húsokat fogyasztó, rendszeresen sportoló, 22 éves fiatal vagyok. Márciusban kaptam el a brit variánst és 4 héten keresztül voltak súlyos tüneteim, utána pedig több hónapon keresztül poszt-covid (hőemelkedés, fáradtság, 20%-os légzésfunkció csökkenés).

Ahogy 3# is írta, az egészséges életmód nem garantálja, hogy valaki minimális tünetekkel vészeli át a covidot.

2021. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Tegyük hozzá, hogy a vegán, vegetáriánus életmód, vagy kizárólagos fehérhúsfogyasztás semmi pluszt nem ad az egeszségi állapothoz :)

Én 30 vege fele járok, nem oltatok amíg nem kötelező.

A covidot már túléltem egyszer bizonyötottan. Jó szar volt, de 3-4 évente azért besik egy ilyen elhúzódó vírusos betegség nálam. Eddig sem rohangáltam influenza oltasért sem.

De pl. tetanusz védőoltást már kaptam párszor, az valóban VÉD, így nem volt kifogásom.

2021. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Én ugyan nem vagyok vegán, de sportoló, fitt, egészségesen élő makk egészséges fiatal vagyok. Azért oltattam be magam, hogy tudjak utazni, illetve bulizni és fesztiválokra menni. Egyébként semmi szükségem nem lenne oltásra.
2021. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Én beleillek a leírásodba. Nem oltattam be magam, anno elkaptam a brit variánst, de szinte semmi tünetem nem volt, most az omikront is, ez tényleg nátha feeling volt. Ha a statisztikákat megnézzük, akkor erre a rétegre ez az átlag, a súlyosabb esetek pedig a kivételek. Inkább HVP-oltásra mentem “helyette”, annak a vírusnak a veszélye engem szerintem jobban fenyeget, de mindenki döntését meg tudom érteni.
2022. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!